Latvijā
Novados

Gulbenē labiekārtos Sarkanās pils teritoriju0

Foto: Wikimedia Commons

Sākot īstenot Latvijas-Igaunijas pārrobežas programmas projektu “Dārza pērles”, Gulbenē tiks labiekārtota Sarkanās pils teritorija, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Sarkanās pils teritorijas labiekārtojuma būvprojekta pirmajā kārtā paredz labiekārtot parka teritoriju Sarkanās pils nojauktās piebūves vietā, izveidot betona bruģa un grants seguma gājēju celiņus pie Sarkanās pils un izveidot koku, krūmu un puķu stādījumus.

Gulbenes Sarkanā pils ir neogotikas stilā celta Vecgulbenes muižas pils. Tā ir sarkano ķieģeļu celtne ar neogotikai raksturīgu torni, fasāžu apdari un skulptūrām nišās. Mūsdienās ēka pieder Gulbenes novada pašvaldībai un tai ir vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss.

Pārrobežu programmas projektu “Dārza pērles” īsteno Vidzemes Tūrisma asociācija (VTA), sadarbojoties ar 17 pašvaldībām un organizācijām Vidzemē un Dienvidigaunijā. Projekts “Dārza pērles” paredz radīt pievilcīgu un ilgtspējīgu dārza tūrisma pakalpojumu Vidzemē un Dienvidigaunijā. Projekta gaitā tiks radīti vairāki kopīgi tūrisma maršruti, kas dārzu tūristiem piedāvās dažādus pakalpojumus. Galvenās projekta aktivitātes ietver produktu attīstību un pakalpojumu izveidi, dārzu un parku īpašnieku un vadītāju kapacitātes paaugstināšanu, “Dārza pērļu” popularizēšanu un reklāmu, kā arī ieguldījumus dārzu un parku pilnveidošanā, lai padarītu tos pievilcīgākus un ērtākus apmeklētājiem.

Projekts “Dārza pērles” tiks īstenots līdz 2020. gada 30. aprīlim. Gulbenes novada domes projekta izmaksas plānotas 35 250 eiro apmērā, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 85% jeb 29 962 eiro.

LA.lv