×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Gulbenes muzejs iegādājies Madernieka veidotu mēbeļu komplektu (1)

Foto: Mākslas galerija AntonijaFoto: Mākslas galerija Antonija

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs klasiskās mākslas galerijā “Antonija” iegādājies pēc novadnieka, gleznotāja Jūlija Madernieka metiem veidotu mēbeļu komplektu, LA.lv uzzināja muzejā.

Art Deco stila mēbeļu komplekts – 20. gadsimta 20. gadu otrajā pusē tapusi ozolkoka bufete, izvelkamais galds un astoņi krēsli – izmaksājis 12 000 eiro, kas ir Valsts kultūrkapitāla piešķirts finansējums muzeju nozares attīstības programmā un muzejisko priekšmetu attīstības programmā.

Jūlijs Madernieks (1870-1955) bija latviešu gleznotājs, interjerists, pedagogs un mākslas kritiķis. Viņš dzimis dzimis Vecgulbenes muižas “Madernieku” mājās rentnieka Ernesta Madernieka un viņa sievas Dores ģimenē.

Līdz šim Gulbenes vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijā bija aplūkojama restaurēta Jūlija Madernieka projektēto mēbeļu iekārta – unikāls balto mēbeļu paraugs no 20. gadsimta 20. gadiem.

Tāpat muzeja krājumā ir unikāls Jūlija Madernieka ogles zīmējums “Ainava pie Dzelzupes līča” – tas ir pēdējais mākslinieka ogles zīmējumu cikla “Pededze” darbs. Kopumā bija 10 ogles zīmējumi, no kuriem seši atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, bet trīs dāvināti mākslinieka brāļa meitas mazbērniem kāzās 20. gadsimta 50. gados.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lietderīgi iztērēta nauda. Es tikai par!!! Otro reizi tāda izdevība nebūtu, ja mēbeles būtu aizgājušas privātā kolekcijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+