×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Gulbenes novadā atklāta marihuānas audzētava (1)

marihuanas_audzetava

Gulbenes novadā maija vidū atklāta narkotisko vielu audzētava, kurā tika veikta neatļauta narkotisko vielu izgatavošana. Aizdomās par narkotisko vielu izgatavošanu, audzēšanu un realizēšanu aizturētas deviņas personas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.

Šī ir Vidzemē lielākā jebkad konstatētā narkotisko vielu audzētava, kuru izdevies atklāt Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbiniekiem.

Audzētava bija ierīkota mājā un saimniecības ēkā. Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Raimonds Kronbergs informē, ka narkotiskā viela audzēta īpaši aprīkotās telpās, apkurei un nepieciešamajam apgaismojumam izmantots jaudīgs ģenerators.

Sankcionētas kratīšanas laikā nogriezti un izņemti vairāk nekā 2500 marihuānas stādi dažādās augšanas stadijās, kuru kopējais svars ir vairāk nekā 300 kilogrami, izņemti vairāki kilogrami izžāvētas zaļas augu masas.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.panta 2.daļas par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Krimināllikumā par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Četrām no deviņām aizdomās par narkotisko vielu izgatavošanu, audzēšanu un realizēšanu aizturētajām personām tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka marihuāna šajās telpās audzēta aptuveni sešus mēnešus, un tiek izskatīta versija, ka izaudzētais realizēts ne tikai Latvijā. Ēka, kurā iekārtota audzētava, atrodas attālu no citām pagasta mājām, un viss liecina, ka tā iegādāta speciāli marihuānas audzēšanas vajadzībām.

Izņemto narkotisko vielu vērtība ir vairāki desmiti tūkstošu latu. Grams izžāvētas marihuānas Latvijā ir nopērkams par aptuveni septiņiem latiem. Izmeklēšana turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti interesants raksts

Draugiem Facebook Twitter Google+