×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Gulbenes šuvējas atkal tiek pie darba (4)

Karīnas Miezājas foto.Karīnas Miezājas foto.

"Nemo" īpašniece Inga Zemdega-Grāpe.

Šodien Gulbenē durvis ver Krāslavas šūšanas uzņēmuma SIA “Nemo” filiāle, kas nodarbinās daļu darbinieku no martā aizvērtā SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” šūšanas ceha.

“Nemo” īpašniece Inga Zemdega-Grāpe atklāj, ka jaunajā ražotnē strādās 40 darbinieki. Ja “lietas ies”, tad darbinieku skaitu varētu palielināt. “Nemo” filiāle darbosies jaunās telpās, arī iekārtas ir paša uzņēmuma, jo nav izdevies vienoties ar “Nienhaus&Lotz Lettland” par iekārtu iznomāšanu.

“Ceru, ka Gulbenes cehs būs veiksmīgs, jo kolektīvs grib strādāt. Tas nozīmē augstu ražību, un augstu efektivitāti, līdz ar to varēsim nodrošināt klientiem labas cenas, ātrumu un varēsim samaksāt cilvēkiem vairāk, nekā minimālo algu,” stāsta uzņēmēja. Kad jautāju par algas apjomu, viņa neslēpj, ka Krāslavā dažas šuvējas saņem pat 600 – 700 eiro mēnesī, taču tad ir ļoti augsts darba ražīgums. “Cilvēki, kas grib strādāt, var nopelnīt,” uzsver Zemdega -Grāpe. Uzņēmumā pēc pasūtījumiem šuj mēteļus galvenokārt eksporta tirgiem. Krāslavā “Nemo” nodarbina 208 strādājošos.

“Esam apburtajā lokā, kur cīnāmies par klientiem, līdz ar to jābūt zemai cenai un nevaram saviem darbiniekiem samaksāt lielas algas. Tās ir ap minimālo, tāpēc cilvēki nenāk strādāt uz šo industriju,” problēmu atklāj Zemdega-Grāpe.

Rīgas Valsts tehnikums pērn septembrī Krāslavā nodibinājis filiāli, izvietojot savu ražošanas prakses bāzi tieši uzņēmumā “Nemo”. Interese par profesiju ir, šogad arodu apgūst astoņas meitenes un uzņēmēja cer uz otras grupas izveidi šoruden. Tas nav daudz, tāpēc viņa aicina jauniešus apgūt šo profesiju, jo pasūtījumu ir daudz, sezona ir izpārdota.

Jāatgādina, ka Gulbenes šūšanas uzņēmumā SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” 158 darbiniekiem nebija izmaksāta darba alga par šī gada martu. Aprīlī darbinieki tika palaisti bezalgas atvaļinājumā. Šī uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Vācijas firma Apanage Fashion Group GmbH, kurai šī gada aprīlī tika pasludināta maksātnespēja. “Nienhaus&Lotz Lettland” nebija iesniegusi paziņojumu par kolektīvās atlaišanas sākšanu.

Uzņēmuma SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” 2014.gada apgrozījums bija 1,12 miljoni eiro, savukārt peļņa – 4 390 eiro, liecina Firmas.lv informācija. Savukārt SIA “Nemo” aizvadīto gadu noslēgusi ar 155 728 eiro lielu peļņu un 2, 2 miljonus eiro lielu apgrozījumu. “Nemo” ir austo sieviešu un bērnu virsdrēbju ražotne, kas patlaban nodarbina vairāk nekā 200 darbinieku. Tā ir bijusī kombināta Latvija filiāle, kas dibināta 1971.gadā. Patlaban tā ir vienīgā ražotne, kas ir saglabājusi ražošanas bāzi un lielā mērā arī darbiniekus. Kādreiz tajā ir strādājuši 400 darbinieki. Patlaban “Nemo” ir lielākā Latvijas virsdrēbju šūšanas rūpnīca, ja neskaita specifiskos darba apģērbus. “Nemo” ir lielākais nodokļu maksātājs Krāslavā.

Plašāk par šūšanas cehiem reģionos lasiet ceturtdien “Latvijas Avīzē”!

SANDRA DIEZIŅA

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Skaists mētelis! Vai tādu arī Latvijā var nopirkt?

  2. J
    Ja priesnieciba bus godiga, tad ari algas bus.

  3. Labi, ka Krāslavas uzņēmums pasteidzās un palīdzēja gulbenietēm, citādi asās konkurences dēļ paliktu bešā. Redzams, ka visi cīnās par labiem darbiniekiem.

  4. Ka šuvējas atkal tiek pie darba, tas, protams, ir apsveicami. Bet vai viņas arī vismaz pie maizes tiek, tas vēl ir liels jautājums. Bet galvenais, protams, ir darbs. Alga, nauda – fui, tas ir tik piezemēti, prasti un merkantīli!
    Strādāsim dzimto vergturu labā nepagurstot!

Draugiem Facebook Twitter Google+