×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Gulbenes un Balvu slimnīcām jauns veidols

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gulbenes un Balvu apkārtnes iedzīvotāji tikuši pie mūsdienīgas reģionālās slimnīcas, bet mediķi – pie patīkamas darba vides. 


 

Balvos izveidota operāciju zālē. Gulbenē – steidzamās medicīniskās palīdzības punkts. Balvu slimnīcas atjaunotajās telpās atrodas arī terapijas, ķirurģijas, neiroloģijas, ginekoloģijas, pediatrijas un uzņemšanas nodaļas. Uz izremontētām telpām drīzumā pārcelsies arī fizioterapeits, tur būs plaša nodarbību zāle un fizikālās medicīnas kabinets.

Renovētajās Gulbenes slimnīcas telpās tagad atrodas ne tikai steidzamās medicīniskās palīdzības punkts, bet arī aprūpes un dienas stacionāra nodaļas. No jauna uzcelta piebūve, kas nodrošina pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām. Gan Balvos, gan Gulbenē visās slimnīcas nodaļās ir pieejamas mūsdienām atbilstošas komunikācijas ātrai savstarpējai saziņai, bet koplietošanas telpās darbojas videonovērošana. Abās slimnīcās ir izveidoti visām prasībām atbilstoši sanitārie mezgli, jauna efektīva ventilācijas sistēma, kā arī gāzes padeves sistēma.

Pirms diviem gadiem abas slimnīcas bija uz bankrota sliekšņa. Marģeris Zeitmanis, Balvu un Gulbenes slimnīcas apvienības valdes priekšsēdētājs, pastāstīja, ka pašvaldības pieņēma lēmumu izveidot krīzes vadības komandu, lai, izmantojot pieejamos resursus, varētu nodrošināt slimnīcas turpmāko darbību un attīstību. Slimnīcu darbs tika pārkārtots, saglabājot medicīniskās aprūpes pieejamību reģionu iedzīvotājiem. Slimnīcas vadība ir apņēmības pilna piesaistīt jaunos speciālistus un ieviest jaunus pakalpojumus, lai slimnīca kļūtu vēl pieejamāka iedzīvotājiem.

Projekta kopējais finansējums ir gandrīz 2,5 miljoni latu. No Eiropas Reģionālā attīstības fonda saņemti 2,1 miljons latu, no valsts budžeta – 190 tūkstoši latu, bet slimnīcu apvienības un pašvaldību ieguldījums ir 181 tūkstotis latu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+