AFP/LETA

Gulbim Hamburgas turnīrs beidzas pēc pirmās spēles 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Vācijā notiekošā Hamburgas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra otrās kārtas mačā spraigā duelī piekāpās Čehijas sportistam Janam Hajekam. Latvietis Hamburgas turnīra otrās kārtas cīņā zaudēja Hajekam ar rezultātu 4-6, 6-2, 4-6.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Maču ar servi uzsāka Gulbis, pārliecinoši to pārvēršot uzvarā arī geimā, panākot 1-0 savā labā. Nākamo geimu uzvarēt izdevās Hajekam, tomēr pēc tam pie savas serves latviešu tenisists bija pārāks, nonākot vadībā ar 2-1. Dueļa turpinājumā aizritēja līdzīga cīņa, kurā nedaudz izpaudās Gulbja pārspēks, jo pat pie pretinieka serves viņam izdevās gūt vairākus punktus, kamēr Hajekam ar latvieša serves apstādināšanu veicās krietni sarežģītāk. Tomēr abi tenisisti aizvadīja ļoti līdzīgu cīņu, taču devītajā geimā beidzot kādam no tenisistiem izdevās lauzt pretinieka servi. Tas bija Hajeks, kurš šādi panāca 5-4 savā labā un nonāca viena geima attālumā no uzvaras setā. Nākamajā geimā aizritēja ļoti līdzīga cīņa, taču to pie savas serves tomēr uzvarēja čehs, gūstot panākumu arī visā setā ar 6-4.

Arī otrā seta iesākumā servēja Gulbis, kuram izdevās izcīnīt uzvaru pirmajā geimā, bet ar to pašu atbildēja arī pretinieks. Trešajā geimā latvietis nonāca mata tiesas attālumā no savas serves zaudēšanas, taču Gulbis prata saņemties un uzvarēt. Nākamajā geimā Gulbis tika pie divām breikbumbām, no kurām izmantota pirmā, kā rezultātā latvietim izdevās pirmo reizi mačā lauzt Hajeka servi un otrajā setā panākt 3-1 savā labā. Latviešu tenisists turpināja pārliecinoši un nākamajā geimā pie savas serves panāca jau 4-1. Pēcāk katrs tenisists uzvarēja pa geimam, bet pēc tam Gulbis atkal lauza Hajeka servi, uzvarot setā ar 6-2 un nodrošinot izšķirošo cīņu par uzvaru otrās kārtas duelī.

Trešo setu ar servi atkal uzsāka Gulbis, taču čehs to lauza, izvirzoties vadībā. Hajeks turpināja pārliecinoši arī nākamajā geimā, panākot vadību 2-0. Daudz netrūka, lai Gulbis zaudētu trešo geimu pēc kārtas, taču pēc smagas cīnās viņam izdevās uzvarēt pie savas serves un panākt 1-2. Tomēr nākamajā geimā Gulbim neizdevās lauzt pretinieka servi, kā rezultātā viņš nonāca iedzinējos jau ar 1-3. Nākamajos setos pārāks bija Gulbis, kurš reizi prata uzvarēt pie savas serves un lauzt pretinieka, izlīdzinot rezultātu setā 3-3. Tomēr uzreiz pēc tam Gulbis kārtējo reizi pamanījās zaudēt savu servi, bet pēcāk zaudēt arī nākamajā geimā, nonākot nepaskaužamā situācijā – 3-5. Nākamajā geimā servēja Gulbis, ātri vien nonākot iedzinējos ar 0:30, taču latvietis prata atspēlēties un panākt 4-5. Tomēr desmitajā geimā latviešu tenisistam neizdevās apstādināt Hajeka servi, kā rezultātā čehs tika pie trim mačbumbām, no kurām izmantoja pirmo, uzvarot setā ar 6-4 un arī visā spēlē.

Par spēlēšanu otrajā kārtā Gulbis nopelnīja 20 ATP reitinga punktus. Gulbis ATP pasaules rangā pašlaik ieņem 36.vietu, bet turnīrā viņš bija izlikts ar 15.numuru. Pirmajā kārtā latvietis bija brīvs.

Savukārt ranga 140.pozīcijā esošais Hajeks turnīru uzsāka no kvalifikācijas, bet pamatsacensību pirmajā kārtā ar 6-3, 6-2 uzvarēja Lukašu Kubotu no Polijas, kuram šī gada Vimbldonas turnīrā izdevās aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam. Gulbis un Hajeks iepriekš savā starpā nebija tikušies.

Trešajā kārtā Hajeks tiksies ar leģendāro šveicieti Rodžeru Federeru, kurš šobrīd ATP rangā ir piektajā pozīcijā. Tieši Federers Hamburgas turnīrā izcīnījis visvairāk titulu – četrus, no kuriem pēdējais bija 2007.gadā. No 2000. līdz 2008.gadam šis Hamburgas turnīrs bija kā “Masters” sērijas sacensības.

Pērn šajā nedēļā Gulbis startēja Šveices pilsētā Gštādē notiekošajā “ATP World Tour 250” sērijas turnīrā, kur tika līdz ceturtdaļfinālam, nopelnot 45 vienspēļu ranga punktus, ko viņam Hamburgā neizdevās aizstāvēt.