Sports
Citi sporta veidi

Gulbim pirmais ATP pusfināls trīs gadu laikā0


Ernests Gulbis  cīnās Stokholmas ATP turnīrā, kur ir sasniedzis pusfinālu.
Ernests Gulbis cīnās Stokholmas ATP turnīrā, kur ir sasniedzis pusfinālu.
Foto: Stockholm Open

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pēc trīs gadu pārtraukuma atkal spēlēs kāda ATP turnīra pusfinālā, jo piektdien viņš iekļuva Stokholmas “ATP World Tour 250” sērijas sacensību labāko četriniekā.

Stokholmas turnīra ceturtdaļfinālā pasaules 145.rakete Gulbis ar 4-6, 6-3, 6-4 uzvarēja amerikāni Džeku Soku, kurš pasaules rangā atrodas 18.vietā un šajā turnīrā bija izlikts ar ceturto numuru. Sestdien pusfinālā latvietis tiksies ar sacensību pirmo numuru Džonu Isneru no ASV (ATP 10.) vai citu amerikāni Teniju Sandgrenu (ATP 62.).

Par pusfināla sasniegšanu Gulbis nopelnījis 90 ATP ranga punktus, turklāt vēl 12 punkti viņam pienākas par kvalifikācijas pārvarēšanu, kas viņam nākamās nedēļas rangā ļaus ļoti tuvu pietuvoties pasaules ranga pirmajam simtam.

Gulbis iepriekšējo reizi kāda ATP turnīra pusfinālā spēlēja tieši pirms trim gadiem 2015.gada oktobrī Vīnē.

Spēle starp abiem tenisistiem iesākās ļoti līdzīgi, pirmajos sešos geimos nevienam no viņiem netiekot pie breika iespējas, bet septītajā geimā Soks beidzot izmantoja breika iespēju, pēc tam uzvarot arī setu.

Otrā seta sākums Gulbim izdevās ļoti veiksmīgs, jo otrajā geimā viņš ieguva savu pirmo breiku šajā mačā, turklāt arī viņa serve bija kļuvusi pārliecinošāka, jo Soks šajā setā tā arī netika ne pie vienas breikbumbas, latvietim mačā panākot izlīdzinājumu.

Gulbis bija pārņēmis spēles iniciatīvu un labāk darbojās arī izšķirošajā setā, piektajā geimā vēlreiz gūstot punktu Soka servē, pēc tam panākot arī 5-2. Amerikānis gan vienu breiku atspēlēja, tomēr izglābties no zaudējuma nespēja.

Saistītie raksti

Šajā turnīrā Gulbis vispirms pārvarēja divas kvalifikācijas kārtas, iekļūstot pamatsacensībās. Savukārt to pirmajā kārtā viņš ar 6-4, 6-3 uzvarēja mājinieku Mīkaelu Imeru, kurš pasaules rangā atrodas 289.pozīcijā, bet otrajā kārtā latvietis ar 6-2, 6-4 pārspēja talantīgo Kanādas pārstāvi Denisu Šapovalovu, kurš ir planētas 30.rakete un sacensībās bija izlikts ar septīto numuru.

Šogad Gulbis ATP tūres līmenī izcīnījis septiņas uzvaras 11 spēlēs. Sezonas lielākais panākums latvietim ir Vimbldonas čempionāta ceturtās kārtas sasniegšana, turklāt tā turnīra ietvaros viņš pārspēja tā brīža planētas trešo raketi Aleksandru Zverevu no Vācijas.

LA.lv