Gulbim trešais zaudējums šosezon 0

Arī jaunās sezonas trešajā ATP sērijas individuālajā turnīrā Latvijas tenisistam Ernestam Gulbim nav izdevies pārvarēt pirmo kārtu – šoreiz Memfisas turnīra ievadā 2:6, 6:7 zaudējums Milošam Raoničam no Kanādas.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Dohas un Melburnas pirmo kārtu zaudējumiem nu pievienota neveiksme arī Memfisā un vienīgie Gulbja šīgada panākumi ir divas uzvarētas spēles Deivisa kausa izcīņas mačā Ēģiptē. Iespējams, daļu vainas par Memfisas neveiksmi Gulbis var norakstīt uz saindēšanos Kairā, tomēr šoreiz jāatzīst – tīkla pretējā pusē bija viens no talantīgākajiem jaunajiem spēlētājiem, šobrīd viens no “karstākajiem” tenisistiem, 21 gadu jaunais Kanādu pārstāvošais melnkalnietis Milošs Raoničs. Viņš Memfisā ieradās tūdaļ pēc izcīnīta titula Sanhosē turnīrā un izteica pārliecību, ka spēle pret Gulbi būs tikai nākamais pieturas punkts ceļā uz nospraustajiem mērķiem – iekļūšanu ranga desmitniekā. Šonedēļ RaoničsATP ranga tabulā ir 35. vietā.

Diemžel Gullbim mazliet aizkavēt Raoniču neizdevās. Ernests jau pirmajā geimā pieļāva divas dubultkļūdas, zaudēja geimu pie savas serves. Pret tādas spēcīgas serves īpašnieku kā Raoničs tas lielā merā noteica arī pirmā seta iznākumu. Ceturtajā geimā Gulbim radās iespēja situāciju līdzsvarot, tomēr neizdevās uzvarēt nevienu no divām breikbumbām. Vīlies par garām palaisto iespēju, Gulbis zaudēja arī nākamo geimu pie savas serves un brīdi vēlāk arī pirmo setu – 2:6.

Otrajā setā abi konkurenti pietiekami pārliecinoši uzvarēja geimus pie savas serves un seta iznākuma izšķīra likumsakarīgs taibreiks. Cerības uz trešo setu vai vismaz uz cīņu izšķirošajos brīžos nepiepildījās. Raoničs uzvarēja pirmās piecas taibreika izspēles un bez liekiem satraukumiem aizvadīja spēli līdz uzvarai – 7:3 taibreikā un 7:6 otrajā setā.

Nākamajā nedēļā Gulbis spēlēs Delrejbīčas turnīrā, kur pirms trīs gadiem izdedvās izcīnīt savu pirmo titulu. Cerēsim, ka tur savu veiksmes atslēdziņu Gulbis atradīs arī šosezon.

Līga Dekmeijere un krieviete Nadja Petrova WTA sērijas turnīrā Memfisā dubultspēļu turnīra otrajā spēlē ar 6:2, 6:4 pārspēja amerikānietes Džeimiju Hemptoni un Melāniju Odānu un iekļuva pusfinālā. Tur būs jātiekas ar otro numuru izliktajām krievieti Veru Duševinu un baltkrievieti Olgu Govorcovu.

Andis Juška un Deniss Pavlovs veiksmīgi spēlē ITF sērijas turnīrā Maskavā, kur vienspēlēs abi sasnieguši ceturtdaļfinālu, dubultspēlē – pusfinālu. Vienspēļu turnīra otrajā kārtā Juška ar 7:6, 6:4 pārspēja Sergeju Betovu no Baltkrievijas, Pavlovs ar 6:4, 7:6 Nikolu Čačiču no Serbijas. Dubultspēlē, kur Latvijas duets izlikts ar pirmo numuru, ceturtdaļfinālā ar 6:4, 7:5 tika pārspēti mājinieki, divi Andreji – Kumancovs un Levins.