Foto-LETA/AFP

Gulbim zaudējums Indianvelsas “Masters”” turnīra pirmajā kārtā 0

Zaudējumu jau ASV notiekošā Indianvelsas “Masters 1000” sērijas pamatturnīra pirmajā kārtā piektdien, 11.martā, piedzīvoja Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, kurš ar 2-6, 6-7 (2:7) piekāpās spānim Giljermo Garsijam-Lopesam.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Šajā mačā Gulbis pamanījās pieļaut 53 nepiespiestās kļūdas.

Mača ievadā pie Gulbja serves regulāri bija garas izspēles un tieši Latvijas tenisistam radās lielākas problēmas noturēt bumbiņu laukumā. Jau pirmajā geimā viņš zaudēja savu servi, turklāt vēlreiz to pašu sastrādāja arī septītajā geimā, jo latvietim regulāri bumbiņas lidoja ievērojami aiz laukuma robežām. Pirmajā setā, kas ilga nedaudz vairāk par pusstundu, viņš piekāpās ar rezultātu 2-6.

Kaut šķita, ka Gulbja sniegums uzlabojies, otrā seta trešajā geimā viņš pamanījās vēlreiz zaudēt savu servi, turklāt visas neveiksmes uztvēra sev neraksturīgi mierīgi. Nākamajā geimā latvietis beidzot ieguva pirmās divas breikbumbas, tomēr nespēja nevienu no tām izmantot.

Tomēr neveiksmīgais scenārijs Gulbi nesalauza un sestajā geimā viņš beidzot lauza pretinieka servi, panākot izlīdzinājumu 3-3. Gulbis rādīja arvien pārliecinošāku sniegumu, tomēr 11.geimā tenisisti sagaidīja Indianvelsā reti pieredzētu parādību – spēle tika apturēta lietus dēļ. Pārtraukums bija gandrīz stundu, bet mačs turpinājās un otrais sets noslēdzās taibreikā.

Taibreika ievadā Gulbis izvirzījās vadībā ar 2:1, taču turpinājumā zaudēja sešās izspēlēs pēc kārtas, piedzīvojot zaudējumu.

Zīmīgi, ka Gulbim šosezon spēcīgākais uzvarētais tenisists bijis ranga 83.vietā. Tikmēr Garsijam-Lopesam latvietis kļuvis par šosezon spēcīgāko uzvarēto pretinieku, jo pirms tam spāņa spēcīgākais uzvarētais sāncensis pasaules rangā atradās 96.pozīcijā.

Par zaudējumu pirmajā kārtā Gulbos nopelnījis desmit ATP ranga punktus.

Gulbis pašlaik ATP rangā ieņem 71.vietu, bet Garsija-Lopess atrodams 38.pozīcijā. Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies trīs reizes, un divās no tām uzvarēja Latvijas tenisists. Abus panākumus savstarpējās cīņās Gulbis guvis Sanktpēterburgas ATP turnīra ietvaros, tostarp 2013.gada turnīra finālā, bet spānim Latvijas tenisistu izdevās pārspēt Bangkokas turnīrā 2010.gadā. Visas viņu savstarpējās spēles notikušas uz cietā seguma kortiem, kur tenisisti sacentās arī Indianvelsā.

32 gadus vecais Garsija-Lopess pirms mača ar Gulbi bija zaudējis trijos mačos pēc kārtas, bet šosezon viņš nevienās sacensībās nav ticis tālāk par ceturtdaļfinālu. 2011.gadā spānis rangā bija pakāpies līdz 23.pozīcijai un karjeras laikā ieguvis piecus ATP titulus.

Latvietis neveiksmīgi iesācis jau otro sezonu pēc kārtas. Tiesa, ja pērn pirmo uzvaru viņš guva tikai Indianvelsā, šosezon Gulbja pamatturnīru bilancē ir divi panākumi sešos mačos, bet vēl vairākas reizes nav pārvarēta kvalifikācija.

Garsija-Lopess otrajā kārtā spēkosies ar spāni Felisiano Lopesu, kurš izlikts ar 18.numuru, tāpēc no pirmās kārtas viņš ir atbrīvots.

Gulbim šajā turnīrā bija jāaizstāv 45 ATP ranga punkti, kas tika iegūti pērn par trešās kārtas sasniegšanu. Pēc tam vairāk par desmit punktiem nākamreiz būs jāaizstāv vien maija otrajā pusē pirms paša Francijas atklātā čempionāta.

Šogad Indianvelsā, kas ir pirmais no sezonas deviņiem “Masters 1000” sērijas turnīriem, no pasaules ranga vadošā desmitnieka nepiedalās divi spēlētāji – trešā rakete Rodžers Federers, kurš piedalījās iepriekšējos 15 gadus pēc kārtas, taču šogad nevar startēt ceļgala savainojuma dēļ, un ranga astotajā vietā esošais spānis Davids Ferrers.

Iepriekšējos divos gados Indianvelsā uzvarēja pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs, kurš arī šoreiz būs favorīts. Šajā turnīrā serbs titulu izcīnījis četras reizes, uzvarot 41 no 47 spēlēm.

Indianvelsas turnīri Gulbim ļoti sekmīgi bija 2013. un 2014.gadā. Pirmajā no tiem, dalību sākot no kvalifikācijas, latvietis kopā tika pie piecām uzvarām un apstājās astotdaļfinālā, zaudējot titulētajam spānim Rafaelam Nadalam, kurš togad turnīrā uzvarēja. Gadu vēlāk Gulbis aizkļuva līdz pat ceturtdaļfinālam, tomēr tad tam bija nepieciešami vien četri panākumi. Nesalīdzināmi neveiksmīgākas Gulbim ir Maiami sacensības, kas sekos pēc šī turnīra – karjeras laikā latvietis uzvarējis tikai vienā no sešām spēlēm.

Iepriekšējo turnīru Gulbis aizvadīja februāra vidū, kad Marseļas “ATP World Tour 250” sērijas sacensību otrajā kārtā zaudēja spēcīgajam francūzim Rišāram Gaskē. No iepriekšējām astoņām spēlēm viņš septiņās sacenties ar Francijas tenisistiem.

Pagājušajā nedēļā Latvijas izlase aizvadīja Deivisa kausa Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas dueli pret Monako, taču Gulbis tam nebija pieteikts.

Kā zināms Indianvelsā WTA “Premier” sērijas turnīrā sievietēm kvalifikācijā startēja Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova, taču viņa cieta zaudējumu otrajā kārtā un pamatturnīrā neiekļuva.