Gulbim zaudējums Romas “Challenger” otrajā kārtā 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis trešdien piedzīvoja zaudējumu Romā notiekošā “Challenger” turnīra vienspēļu pamatsacensību otrās kārtas mačā.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Šobrīd ATP ranga 80.vietā esošais Gulbis, kurš bija izlikts ar otro numuru, ar rezultātu 2-6, 6-3, 4-6 piekāpās polim Ježijam Janovičam, kurš pasaules rangā atrodas 189.pozīcijā.

Mača pirmie pieci geimi bija bagāti ar breikiem. Janovičs pretinieka servi lauza trīs reizes, kamēr Gulbis poli nobreikoja tikai vienreiz, kas Polijas tenisistam ļāva izvirzīties vadībā ar 4-1. Turpinājumā uzvarēja servētāji, līdz ar to pirmo setu Gulbis zaudēja ar 2-6. Otrajā setā Gulbis spēlēja daudz pārliecinošāk par pretinieku. Latvijas tenisists poļa servi lauza otrajā un ceturtajā geimā, iegūstot komfortablu pārsvaru 4-0, bet Janovičs ar breiku spēja atbildēt tikai septītajā geimā, tomēr tas netraucēja Latvijas tenisistam uzvarēt otro setu ar 6-3. Trešajā setā cīņa jau bija daudz spraigāka un līdz pat devītajam geimam uzvarēja servētāji, taču desmitajā geimā Janovičs, lielā mērā pateicoties Gulbja kļūdām, lauza latvieša servi un noslēdza maču savā labā. Cīņa ilga stundu un 53 minūtes.

Kā ziņots, pirmajā kārtā Gulbis ar 4-6, 6-4, 6-3 pieveica francūzi Maksimu Teišeiru, kurš ATP rangā atrodas 214.vietā un pamatsacensībās iekļuva kā pēdējais.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnīja sešus ATP ranga punktus.

Gulbis pārī ar citu Latvijas tenisistu Denisu Pavlovu piedalījās arī dubultspēļu sacensībās, tomēr pirmās kārtas mačā ar 6-7 (8:10), 3-6 piekāpās itālim Alesandro Moti un Antonio Veičam no Horvātijas, kuri izlikti ar ceturto numuru.

Gulbis “Challenger” turnīrā startē spēļu prakses iegūšanas nolūkos. Jau pēc divām nedēļām sāksies Francijas atklātais čempionāts, un līdz tā noslēgumam latvietim jāaizstāv 55 ATP ranga punkti. Pēc Parīzes turnīra noslēgsies atlase Londonas olimpiskajās spēlēs, tāpēc tuvākajās nedēļās viņam ir ļoti svarīgi nospēlēt sekmīgi.