Foto – LETA/AFP

Gulbis ar uzvaru sāk Maskavas ATP turnīru 2

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien ar uzvaru iesāka Krievijas galvaspilsētā Maskavā notiekošā “ATP World Tour 250” sērijas turnīru jeb Kremļa kausa izcīņu, otrās kārtas mačā ar rezultātu 6-3, 7-6 (7:3) pieveicot spāni Danielu Himeno-Traveru.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Līdz ar to Gulbis jau sasniedzis ceturtdaļfinālu, kurā tiksies ar itāli Andreasu Sepi.

Pirmajos divos geimos pie savas serves Gulbis uzvarēja grūtās cīņās, bet ceturtajā mača geimā pie Himeno-Travera serves latvietis uzvarēja pirmajās trijās izspēlēs, kas deva trīs breikbumbas, un otro no tām arī izmantoja. Nākamajā geimā vienu breikbumbu uzreiz ieguva arī spānis, ko gan nespēja izmantot, bet turpinājumā Gulbis noveda pirmo setu līdz uzvarai ar 6-3.

Otrajā setā Gulbis pretinieku nobreikoja trešajā geimā. Kaut turpinājumā Himeno-Travers izrādīja sīvu pretestību, nevienu breikbumbu ilgstoši viņam tā arī neizdevās un desmitajā geimā latvietis tika pie pirmās mačbumbas. Tomēr izmantot Gulbis to nespēja, bet uz to Himeno-Travers atbildēja ar pirmo breikbumbu setā, panākot izlīdzinājumu 5-5.

Nākamajā geimā Gulbis vēlreiz nobreikoja pretinieku, tomēr vēlreiz nespēja nobeigt maču, jo 12.geimā neuzvarēja nevienā izspēlē pie savas serves, tāpēc seta uzvarētāju nācās noskaidrot taibreikā. Tā sākumā Gulbis ieguva vadību ar 3:0, šoreiz pārsvaru no rokām vairs neizlaižot.

Gulbis, kurš pašlaik pasaules rangā atrodas 13.vietā, turnīrā izlikts ar trešo numuru, kas pirmo kārtu deva brīvu, bet pasaules ranga 112.vietā esošais Himeno-Travers pirmajā kārtā pirmdien ar 7-5, 6-3 apspēlēja čehu Jirži Veseliju, kurš ATP rangā ieņem 71.vietu.

Par otrās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnījis 45 ATP ranga punktus.

Gulbis ar Himeno-Traveru iepriekš bija ticies vienu reizi, šī gada aprīlī Barselonas “ATP World Tour 500” sērijas turnīrā apspēlējot pretinieku ar rezultātu 7-5, 7-6 (7:1).

Šīs sezonas ievadā Himeno-Travers regulāri spēlēja ATP līmenī un pat reizi sasniedza pusfinālu, tomēr kopumā ar augstiem panākumiem viņš neizcēlās un pēdējā laikā pārsvarā sacenšas “Challenger” turnīros. Maskavā viņš izcīnīja pirmo uzvaru ATP pamatsacensībās kopš jūlija.

Kopā šosezon Himeno-Travers uzvarējis 11 no 31 ATP līmeņa mača, bet pasaules rangā viņš nekad nav bijis augstāk par 48.vietu.

Sacensību ceturtdaļfinālā Gulbis sesto reizi karjerā tiksies ar Sepi, kurš izlikts ar astoto numuru. Līdzšinējos piecos mačos latvietis izcīnījis četras uzvaras.

Savukārt pusfinālā šī dueļa uzvarētājam bija iespējama spēkošanās ar šī turnīra galveno favorītu Milošu Raoniču no Kanādas, tomēr viņš ceturtdien ar 3-6, 6-4, 3-6 piekāpās lietuvietim Ričardam Beraņķim. Līdz ar to Gulbis, skatoties pēc ranga, tagad kļuvis par savas zara puses galveno favorītu.