AFP/Scanpix

Gulbis atgriežas Parīzē ar trīs atspēlētām setbumbām 0

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis ar 7:5, 6:4 uzvaru pār francūzi Stefanu Robēru sāka Francijas atklātā čempionāta kvalifikācijas turnīru.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Abiem vīriem pašlaik līdzīgas vietas ATP rangā (attiecīgi 162. un 170.), abiem karjeras spožākie gadi meklējami vēsturē (Gulbis reiz bija desmitniekā, Robērs TOP-50), tomēr pašreizējās ambīcijas mazliet atšķirīgas. Ja Robērs 38 gadu vecumā faktiski atvadās no lielā sporta, tad Gulbim vēl ir apņēmība atgriezties tenisa elites aprindās. Izārstējis vai vismaz apārstējis savainojumus, nokļuvis vīra un tēva kārtā, Gulbis atkal ir Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, pagaidām sev neierastajā kvalifikācijas turnīrā, kura caurkļūšanai nepieciešamas trīs uzvaras.

Pirmā spēle “Roland Garros” laukumos norādīja, ka lielākais pretinieks Ernestam ir viņš pats. Nu nepatīk viņam agrās rīta spēles, tādēļ mazliet pēc 10 no rīta pēc Parīzes laika pirmais sets iznāca pagalam samocīts.

Pirmais geims tika uzvarēts pie pretinieka serves, taču tūdaļ zaudēts nākamais. Te laukums pāris centimetrus par šauru, te tīkls mazliet par zemu. Ar dubultkļūdu servē zaudēt sav geimu? Uzvarētā pozīcijā svarīgā brīdī izsist bumbu autā? Lūdzu, tāds es esmu – Gulbis saviem līdzjutējiem atkal lika izdzīvot visu emociju gammu.

Pirmajā setā pie rezultāta 4:5 nācās atspēlēt trīs setbumbas. Izdevās! Pēc 53 minūšu dažādākās raudzes tenisa izdevās uzvarēt pirmo setu – 7:5. Arī statistika rādīja, ka šajā spēlē Gulbja lielākais pretinieks ir tikai viņš pats – paša vinnēto izspēļu attiecība 22 pret četrām kopā ar 27 nepiespiestām kļūdām…

Otrā seta sākumā šķita, ka Gulbis ir atradis savu spēli un droši pabeigs spēli ar uzvaru – 4:0 tika sasniegts ļoti pārliecinoši. Tad atpakaļ pie vecās kļūdu tēmas. Iegūtais pārsvars tika teju paspēlēts – 4:3, 5:4, tad trīs breikbumbas pretiniekam. Visas trīs reizes izglāba Ernesta viens no spēcīgākajiem ieročiem – pirmā serve. Tomēr 6:4.

Parīze atceras Gulbi un Gulbis atceras Parīzi. Šķiet, tas bija pavisam nesen, kad Gulbis lidoja citos augstumos un šeit sasniedza pusfinālu. Tas bija pirms četriem gadiem, kad tika sakauts Rodžers Federers un pusfinālā bija četru setu tenisa trilleris pret tolaik avangardā esošo Novāku Džokoviču. Pat tikai divus gadus veci notikumi ir ar pozitīvām atmiņām – 2016. gadā Gulbis sasniedza ceturto kārtu.

Šodienas uzvara, tāpat pagājušajā nedēļā Bordo čelendžerī rādītais sniegums netieši ļauj nojaust, ka Ernests liek lielas cerības uz sev veiksmīgu Parīzes turnīru. Iespējams, tas var kļūt par pagrieziena punktu viņa atgriešanās ceļā. Sanāca redzēt Bordo turnīra spēlēs – starp paša agresīvo tenisu un kļūdām cauri spraucās tādas lietas, kā nepiekāpība, cīņa par katru bumbiņu un trīs pēc kārtas uzvarētas spēles pēc zaudēta pirmā seta. Gulbim nereti padevušies turnīri, pirms kuriem bijusi garāka spēļu sērija. Tāda kā iešūpošanās. Varbūt šoreiz?!

Otrajā no trīs kvalifikācijas turnīra kārtām Gulbis tiksies ar itāļa Stefano Travaglia (145.) un spāņa Enrikes Lopesa Pereza (209.) uzvarētāju. Viens vai otrs, abiem iecienītākie ir māla laukumi, abi daudz un dažādām sekmēm izmaluši čelendžeru turnīrus.