Sports
Citi sporta veidi

Gulbis atkal ir izsalcis: vēlos uzvarēt vairāk nekā pirms astoņiem gadiem0

AP/Scanpix

Latvijas tenisists Ernests Gulbis joprojām ir “izsalcis” pēc uzvarām un pie panākumiem vēlas tikt vēl vairāk, nekā pirms gadiem astoņiem, pēc pirmdien gūtās uzvaras Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā sacīja Latvijas tenisists.

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Gulbis pirmdien Parīzē sezonas otrā “Grand Slam” turnīra – Francijas atklātā čempionāta – pamatsacensību pirmās kārtas cīņā ar 2-6, 6-4, 6-4, 6-3 uzvarēja Žilu Milleru no Luksemburgas.

Pasaules ranga 160.vietā esošais Gulbis “French Open” pamatturnīrā spēlē jau 12.gadu pēc kārtas. Pamatsacensības Latvijas vīru pirmā rakete sasniedza aizvadītajā nedēļā, pārvarot trīs kvalifikācijas kārtas, par ko nopelnīja 25 ATP ranga punktus. Pēc tam viņš papildus izlozē tika pielozēts pie ranga 34.raketes Millera, kurš turnīrā bija izlikts ar 29.numuru.

Pirms četriem gadiem Gulbis aizkļuva līdz Francijas atklātā čempionāta pusfinālam, sasniedzot savas karjeras lielāko panākumu un iekļūstot pasaules ranga pirmajā desmitniekā, tomēr pēc tam sekoja lejupslīde, kas lielā mērā bija saistīta ar traumām.

Tomēr latvietis pēc uzvaras norādīja, ka joprojām ir “izsalcis” pēc uzvarām.

“Tagad uzvarēt gribas vēl vairāk nekā pirms pirms astoņiem gadiem. Lietas mainās, jo tagad es pievēršu lielāku uzmanību tam, ko es daru kortā,” pēc mača sacīja 29 gadus vecais Gulbis.

“Savulaik, kad zaudēju vieglās spēlēs, pie sevis domāju, ka man vēl priekšā desmit gadi. Tagad es saprotu, ka nekas nav mūžīgs, jo man, iespējams, vēl palikuši trīs labi gadi [tenisā],” piebilda Gulbis.

Viņš nākamajā mačā tiksies ar itāli Mateo Beretīni, kurš rangā rodams 96.vietā. Viņš svētdien pirms kārtas mačā ar 3-6, 7-5, 6-2, 6-1 uzvarēja vācieti Oskaru Oti, kurš ir planētas 156.rakete.

Zīmīgi, ka sākotnēji Gulbis domājis, ka pirmajā kārtā būs jātiekas tieši ar Beretīni, jo par to viņam pavēstījis kāds ATP darbinieks, kurš gan bija pieļāvis kļūdu.

Gulbis pirmdien izcīnīja pirmo uzvaru ATP tūres pamatsacensībās kopš pērnā gada ASV atklātā čempionāta.

Tenisists arī norādīja, ka viņam nav svarīgi tas, kurā pozīcijā viņš ir pasaules rangā.

Saistītie raksti

“Var būt ranga pirmajā, desmitajā, vai 50 vietā. Ja tas ir svarīgi sava ego apmierināšanai, tad viss ir kārtībā, taču man vairs nav tādu ambīciju. Mans mērķis ir tikt pāri katrai kārtai. Vēlos to paveikt kā vīrietis un vīrs, paveikt to sevis dēļ,” norādīja Gulbis, kurš martā kļuva par tēvu meitiņai. Tiesa, viņš nevēlējās atklāt, kā jūtas šajā statusā. “Tā ir privāta lieta,” norādīja tenisists.

Vēl šī gada sākumā 29 gadus vecais Gulbis izkrita no pasaules ranga labāko divsimtnieka, tomēr pēcāk tajā atgriezās.

Pērn Gulbis nokrita arī līdz pasaules ranga 589.pozīcijai, uz brīdi zaudējot Latvijas pirmās raketes godu, taču kopš jūlija sāka pakāpenisku kāpumu. Tenisists cīnījās ar veselības problēmām un pērn turnīros lielākoties piedalījās ar aizsargāto rangu vai organizatoru piešķirtiem īpašajiem ielūgumiem.

LA.lv