AFP/LETA

Gulbis atkal tukšā Austrālijā 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis sezonas pirmā “Grand Slam” turnīra – Austrālijas atklātā čempionāta – pirmās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 6-2, 1-6, 2-6, 2-6 zaudēja francūzim Mišelam Lodrā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Austrālijas atklātā čempionāta pirmo kārtu Gulbis nespēja pārvarēt trešo reizi pēc kārtas.

Tāpat Gulbis tagad zaudējis jau sešos mačos pēc kārtas.

Pirmajā setā Gulbis pretinieka servi lauza pirmajā un septītajā geimā, kas viņam garantēja uzvaru setā ar 6-2. Tomēr nākamajos trijos geimos pārliecinošāk nospēlēja Lodrā. Otrajā setā Lodrā latvieša servi lauza ceturtajā un sestajā geimā, kas beigās garantēja visai pārliecinošu uzvaru setā ar 6-1.

Trešajā setā Gulbis ātri zaudēja pirmos divus geimus un turpinājumā nespēja lauzt seta gaitu, tomēr pie sev nelabvēlīgā rezultāta 1-5 latvietis spēja atspēlēt divas setbumbas un gandrīz tika pie iespējas lauzt Lodrā servi, taču tas viņam neizdevās un tika piedzīvots zaudējums ar 2-6.

Arī ceturtajā setā Gulbis ātri nonāca zaudētājos ar 0-2, bet vēlāk Lodrā izvirzījās vadībā ar 5-1 un ieguva trīs mačbumbas, kuras Gulbim gan izdevās atspēlēt, taču ne uz ko vairāk latvietis šajā cīņā nebija spējīgs, ciešot samērā pārliecinošu zaudējumu.

Par spēlēšanu pirmajā kārtā Gulbis nopelnīja desmit ATP ranga punktus.

Gulbis ATP pasaules rangā pašlaik ieņem 73.vietu, bet Lodrā atrodas 46.pozīcijā.

Iepriekš abi tenisisti savā starpā bija tikušies četras reizes, no kurām nesenākā notika pagājušā gada Monreālas “Masters 1000” jeb “Rogers Cup” turnīra otrās kārtas cīņā, kad pārāks bija latvietis – pie rezultāta 6-4, 1-0 Gulbja labā Lodrā izstājās no cīņas. 2008.gada Francijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā uzvaru ar 6-3, 7-6 (7:4), 6-3 svinēja Gulbis, 2007.gadā Heilbronas “Challenger” turnīra pusfinālā pārāks ar 6-3, 6-4 bija francūzis, bet 2006.gada ASV atklātā čempionāta kvalifikācijas turnīrā ar 7-6 (7:3), 6-4 uzvarēja Lodrā.

Otrajā kārtā Lodrā mērosies spēkiem ar krievu Aleksu Bogomolovu, kurš izlikts ar 32.numuru. Viņš pirmajā kārtā ar 6-3, 6-2, 6-4 pieveica spāni Danielu Himeno-Traveru.

Kā ziņots, pagājušā gada Austrālijas atklātajā čempionātā Gulbis bija izlikts ar 24.numuru, tomēr jau pirmajā kārtā ar rezultātu 6-7 (5:7), 2-6, 4-6 piekāpās vācietim Benjaminam Bekeram.

Gulbis “Grand Slam” sacensību pirmo kārtu nav pārvarējis jau kopš 2009.gada Vimbldonas turnīra, bet otro kopš 2008.gada Francijas atklātā čempionāta, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.