Gulbis Austrālijā atkal zaudē pirmajā kārtā 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Austrālijas atklātā čempionāta pirmās kārtas mačā pirmdien nervus kutinošā cīņā ar rezultātu 7-5, 0-6, 6-1, 6-7 (2:7), 6-8 zaudēja 18 gadus vecajam mājiniekam Tanasim Kokinakim, piekto reizi karjerā nepārvarot šo sacensību pirmo kārtu un oficiālos turnīros piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Maču Gulbis sāka neveiksmīgi, pēc līdzvērtīga pirmā geima otrajā ļoti pārliecinoši zaudējot savu servi. Trešajā geimā Kokinakis zaudēja tikai vienā izspēlē un panāca 3-0 savā labā, bet nākamajā geimā Gulbis nospēlēja bez kļūdām un ieguva savu pirmo punktu. Piektajā geimā latvietis atguva breiku, kad uzvarēja visās četrās izspēlēs pie mājinieka serves, bet sestajā geimā sportisti iesaistījās saistošā un ilgā cīņā, kurā pārāks bija Gulbis, panākot 3-3.

Septītajā geimā Kokinakis atguva vadību, bet nākamajā geimā tika pie divām breikbumbām. Gulbis ar pacietīgu spēli un labu servi abas bumbas atspēlēja, brīdi vēlāk atjaunojot neizšķirtu. Devītajā geimā austrālietis pēc nepārliecinoša sākuma strauji uzlaboja sniegumu un pārliecinoši tika pie punkta, bet nākamajā geimā Gulbis uzvarēja visās izspēlēs un panāca 5-5. Visās izspēlēs latvietim izdevās uzvarēt, arī nākamajā geimā pie austrālieša serves, kas Gulbim ļāva servēt par uzvaru setā. Iespaidīgo sēriju latvietis turpināja arī nākamajā geimā, kad ar teicamām servēm nodrošināja uzvaru setā.

Otro setu Gulbis aizvadīja ļoti neveiksmīgi, pirmajos piecos geimos uzvarot vien četrās izspēlēs un nokļūstot graujošos iedzinējos ar 0-5. Otrajā geimā Kokinakis izmantoja pirmo no divām breikbumbām, bet ceturtajā geimā – otro no trim breikbumbām. Seta gaitā latvietis vairākas reizes izrādīja klaju neapmierinātību ar skatītāju uzvedību viņas serves laikā, vienā no epizodēm izkliedzot “Izrādiet taču cieņu”. Tas sestajā geimā noveda pie vēl vienas breikbumbas austrālietim, kuru viņš izmantoja, setā uzvarot ar 6-0.

Gulbis trešo setu ievadīja ar ļoti saspringtām izspēlēm pie sāncenša serves, divreiz neizmantojot iekrātu breikbumbu. Ar trešo mēģinājumu latvietis savu tomēr panāca un lauza pretinieka servi, bet nākamajā geimā pie savas serves zaudēja tikai vienā izspēlē. Trešajā geimā austrālieša kļūdas Gulbim deva trīs breikbumbas, no kurām viņš izmantoja otro, panākot jau 3-0 savā labā, tomēr sekojušajā geimā Kokinakis izmantoja latvieša pasīvo spēli un vienu breiku atguva, izmantojot vienīgo iegūto breikbumbu. Piektajā geimā Gulbim izdevās atjaunot pārsvaru un trešo reizi pēc kārtas lauzt mājinieka servi, kad viņš ilgstošā cīņā izmantoja savu otro breikbumbu. Sestajā geimā latvietis uzvarēja visās četrās izspēlēs un panāca 5-1 savā labā, bet nākamajā geimā spēja setu noslēgt, izmantojot pretinieka daudzās kļūdas un vēlreiz uzvarot visās izspēlēs.

Trešajā setā Gulbis turpināja uzvarēto izspēļu sēriju, “sausā” uzvarot gan pirmo geimu pie savas serves, gan otro geimu pie austrālieša serves. Trešajā geimā latvieša panākumu sērija pārtrūka, turklāt Kokinakis izmantoja vienīgo iegūto breikbumbu un vēlāk atjaunoja cīņā līdzsvaru. Pēc sešiem nospēlētiem geimiem rezultāts setā bija 3-3, bet neizšķirts saglabājās arī pēc nākamajiem diviem geimiem. Pēc devītā geima rezultāts kļuva 5-4 Gulbja labā, bet desmitajā geimā viņš neizmantoja pateicīgu situāciju mačbumbas iegūšanai. Latvietis 12.geimā atgriezās identiskā pozīcijā un šoreiz tika pie divām mačbumbām, taču austrālietis tās abas ar servi atspēlēja. Ļoti saspringtā un ilgstošā geima turpinājumā Gulbis ieguva arī trešo un ceturto mačbumbu, taču arī tās mājinieks atspēlēja, vēlāk tomēr savu servi nosargājot.

Taibreikā latvietis pieļāva vienu kļūdu pēc otras, nonākot pārliecinošos iedzinējos ar 1:5 un vēlāk tajā zaudējot ar 2:7.

Piektā seta ievadā abi sportisti spēkojās ļoti līdzvērtīgi, bet ceturtajā geimā tribīņu vētraini atbalstītais Kokinakis ieguva vienu breikbumbu, kuru gan Gulbis sekmīgi atspēlēja. Arī turpinājumā spēle ritēja spraigi un bagāti ar garām izspēlēm, pēc sešiem geimiem rezultātam esot 3-3. Septītajā geimā kārtējās garajās izspēlēs Gulbis divreiz tika pie breikbumbas, taču Kokinakis allaž atspēlējās. Arī devītajā geimā Gulbis neizmantoja vienu breikbumbu, bet desmitajā geimā salīdzinoši kritiskā brīdī pie savas serves uzvarēja trīs izspēlēs pēc kārtas un emocionālā cīņā nosargāja duelī līdzsvaru.

Pēc nākamajiem diviem geimiem rezultāts bija 6-6, cīņai turpinoties līdz kāda sportista divu punktu pārsvaram. Sekojušajā geimā latvietis ieguva vēl trīs breikbumbas un neizmantoja arī tās, otrajā gadījumā austrālietim pie sev tik svarīgā punkta tiekot vien pēc atkārtojuma skatīšanās un nervus kutinošā cīņā servi tomēr nosargājot. Nākamajā geimā pēc divām Gulbja kļūdām Kokinakis ieguva pirmo mačbumbu, kuru latvietis atspēlēja ar netveramu servi. Nedaudz vēlāk mājinieks pēc kārtējām Gulbja kļūdām servē ieguva otro mačbumbu, kuru ovācijām bagāto tribīņu priekšā Kokinakis izmantoja.

Gulbis, kurš ATP pasaules vienspēļu rangā ieņem 13.vietu, sacensībās bija izlikts ar 11.numuru, bet Kokinakis pasaules rangā pašlaik ieņem 147.pozīciju. Viņi savā starpā līdz šim nebija tikušies.

Pašlaik ieņemtā vieta ATP rangā ir austrālieša karjeras rekords. Pagājušajā sezonā viņš aizvadīja deviņus mačus ATP tūrē, izcīnot divas uzvaras, kā arī triumfēja vienā “Future” sērijas turnīrā.

Kokinakis 2013.gadā spēlēja Austrālijas un ASV atklāto čempionātu junioru turnīru finālos, bet pērn savā debijas reizē “Grand Slam” pamatsacensībās Austrālijā pārvarēja vienu kārtu.

Pirmajās divās kārtās Gulbim pretī nevarēja stāties kāds no citiem izliktajiem spēlētājiem. Pārvarot pirmo kārtu, nākamajā viņam pretiniekos būtu bijis cits mājinieks Sems Grots, kurš pirmdien ar 6-3, 7-6 (7:4), 6-4 uzvarēja Filipu Krajinoviču no Serbijas.

Nākamajās divās kārtās potenciāli spēcīgākie Gulbja pretinieki būtu bijuši vācietis Filips Kolšreibers, kurš izlikts ar 22.numuru, un čehs Tomāšs Berdihs, kuram ticis septītais numurs. Sasniedzot ceturtdaļfinālu, latvieša potenciālais pretinieks būtu bijis ar trešo numuru izliktais spānis Rafaels Nadals.

Gulbis līdz šim “Grand Slam” sacensībās izlikto spēlētāju vidū bijis astoņas reizes, tomēr tikai dažas reizes izvērtušās sekmīgas. Pirmajos četros mačos “Grand Slam” turnīros kā izliktais spēlētājs latvietis cieta neveiksmi, bet pērn trijos no turnīriem zaudēja otrajā kārtā, savukārt Francijas atklātajā čempionātā guva karjeras lielāko panākumu, aizkļūstot līdz pusfinālam.

Austrālijas atklātajā čempionātā Gulbis līdz šim startējis neveiksmīgi, piecas reizes ciešot neveiksmi pamatturnīra pirmajā kārtā, bet vēl divas reizes piekāpjoties otrajā mačā.

Pērn Gulbis sākotnēji uzveica argentīnieti Huanu Monako, bet pēc tam trijos setos piekāpās Semam Kverijam no ASV.

Par dalību pirmās kārtas mačā latvietis tika pie desmit ATP ranga punktiem.

Kā ziņots, savā sezonas pirmajā mačā Gulbis pagājušajā nedēļā Oklendas “ATP World Tour 250” sērijas sacensību Jaunzēlandē otrās kārtas mačā ar rezultātu 2-6, 6-3, 1-6 piekāpās čeham Jirži Veselijam.

Šobrīd ATP rangā Gulbis ieņem 13.vietu, bet ar augstāku numuru viņš bija izlikts, jo traumas dēļ sacensībās nepiedalās ranga devītais numurs Marins Čiličs no Horvātijas un 12.vietā esošais Francijas tenisists Žo Vilfrīds Tsonga.