Gulbis ceturto reizi karjerā spēlēs ATP tenisa turnīra finālā 0

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis ceturto reizi karjerā spēlēs Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīru finālā, jo sestdien guva uzvaru Sanktpēterburgā notiekošā ATP 250 punktu turnīra pusfinālā, kurā pārliecinoši ar 6-3, 6-3 pārspēja Polijas tenisistu Mihalu Pšisjenžniju, informē organizatori.

FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm 115

Turnīrā ar sesto numuru izliktais Gulbis svētdien lūkos tikt pie ceturtā ATP turnīru titula karjerā. Viņš divas reizes ir uzvarējis Delrejbīčas turnīrā (2010. un 2013. gadā), bet vēl vienu panākumu guva Losandželosā (2011. gadā). Pasaules rangā Latvijas tenisists ieņem 36. vietu, taču veiksmīgais sniegums Sanktpēterburgā viņam savu pozīciju ļaus uzlabot.

Pret Pšisjenžniju, kurš pasaules rangā atrodas 112. vietā, pirmā seta sākumā risinājās līdzīga cīņa, taču astotajā geimā Gulbis guva punktu pie pretinieka serves un pēc tam uzvarēja arī visā setā. Savukārt otrajā setā Latvijas tenisists pārsvaru 3-1 ieguva jau sākumā un turpinājumā vēl bez lieliem sarežģījumiem aizvadīja cīņu līdz uzvarai.

Gulbja pretinieks finālā noskaidrosies vēlāk sestdien spāņa Gilermo Garsijas-Lopesa un Portugāles tenisists Žoau Souza pusfināla spēlē.

Jau ziņots, ka piektdien ceturtdaļfinālā Gulbis ar 6-1, 6-2 pārliecinoši uzvarēja spāni Roberto Bautistu Agutu, kurš rangā ir 62. vietā. Vēl pirms tam viņš pirmajās kārtās sagrāva mājinieku Mihailu Jelginu, kurš rangā ieņem 949. vietu, kā arī pieveica reitinga 302.vietas īpašnieku Igaunijas spēlētāju Jurgenu Zopu.

Sanktpēterburgas turnīra uzvarētājs nopelnīs 250 reitinga punktu un 78 000 ASV dolāru lielu naudas balvu. Fināla zaudētājam tiks 150 punkti un 41 000 dolāru. Cietā seguma laukumos notiekošā turnīra balvu fonds ir 519 775 ASV dolāru.