Sports
Citi sporta veidi

Gulbis cieš sakāvi Sanktpēterburgas ATP turnīra pamatsacensību pirmajā kārtā0

Foto-LETA/AFP

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis otrdien Sanktpēterburgas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pamatsacensību pirmās kārtas mačā ar 3-6, 0-6 zaudēja britam Liamam Broudijam.

Gulbis šo turnīru noslēdzis ar 12 ATP ranga punktiem, ko viņš nopelnīja par kvalifikācijas pārvarēšanu.

Abi tenisisti šo maču uzsāka līdzvērtīgi, pirmajos piecos geimos spēlētājiem netiekot pie breikbumbām. Vāji apmeklētajā mačā latvietis nedemonstrēja savu
labāko sniegumu, bet sestajā geimā Broudijs tika pie pirmajām divām breikbumbām, no kurām vienu izmantoja un izvirzījās vadībā ar 4-2.

Turpinājumā Gulbis pirmā seta devītajā geimā atspēlēja divas setbumbas, tomēr Broudijs spēja nosargāt savu servi un uzvarēt ar 6-3.

Latvijas tenisista nedienas turpinājās arī otrajā setā. Nespējot atrast savu ritmu un nopietni pretoties Broudija spēlei, Gulbis zaudēja pirmajos četros otrā seta geimos, tostarp divos pie savas serves. Lai arī piektajā geimā latvietis atspēlēja trīs breikbumbas un varēja tikt pie pirmā punkta, paša kļūdas viņam to liedza, turklāt sestajā geimā pretinieks veiksmīgi izservēja maču un otrajā setā triumfēja ar graujošo 6-0.

Gulbis, kurš pasaules rangā šonedēļ ieņem 212.vietu, pirmdien pārvarēja Sanktpēterburgas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra kvalifikāciju, pirmo reizi šosezon šādā veidā tiekot pamatsacensībās. Tur viņš pirmajā kārtā sacentās ar citu kvalifikācijas veiksminieku Broudiju, kurš rangā ir 12 vietas zemāk.

Gulbis savulaik tieši šajā turnīrā debitēja ATP pamatsacensībās, bet 2013.gadā ieguva titulu.

Jau vēstīts, ka kvalifikāciju Gulbis sāka svētdien, ar 4-6, 6-3, 6-2 pārspējot krievu Aleksandru Vasiļenko, kurš rangā ir 524.pozīcijā un bija saņēmis rīkotāju īpašo ielūgumu, bet otrajā kārtā ar 6-2, 6-1 pārliecinoši pārspēja vēl vienu mājinieku Ivanu Nedeļko, kurš rangā ir 340.vietā.

Iepriekšējās sešās reizēs Gulbis ATP turnīru kvalifikāciju šosezon nebija spējis pārvarēt. Tāpat viņš vairākkārt piedalījies pamatsacensībās, kam kvalificējies ar aizsargāto rangu, jo iepriekš ilgstoši ārstēja traumu.

Latvijas tenisista pretinieks sacensību pirmajā kārtā noskaidrojās pēc papildus izlozes un Gulbis tika viena no veiksmīgākajiem iespējamajiem variantiem – cita kvalifikācijas dalībnieka.

Otrajā kārtā Broudijs tiksies ar ATP ranga 31.numuru Adrianu Manarino no Francijas, kuram turnīrā ticis ceturtais numurs un pirmā kārta ir brīva.

Broudijs, kurš ATP rangā šobrīd atrodas 242.pozīcijā, un Gulbis līdz šim savā starpā nebija tikušies. Brits ir 23 gadus vecs un karjerā pasaules rangā nekad nav bijis augstāk par 158.pozīciju.

Zīmīgi, ka Broudijam šis ir pirmais ATP turnīrs uz “hard” seguma un vispār pirmās šādas raudzes sacensības ārpus Anglijas, kur viņš piecas reizes spēlējis zālāja seguma turnīros.

Vēl janvārī Broudijs sacentās divos zemākās “Futures” kategorijas turnīros, bet pēc tam šosezon pārsvarā spēlējis “Challenger” sacensībās, kur ilgstoši ar augstiem rezultātiem neizcēlās, tomēr augustā turnīrā ASV no kvalifikācijas tika līdz finālam. ATP turnīru kvalifikāciju Broudijs izgājis pirmo reizi karjerā.

Iepriekš viņš pamatsacensībās pāris reižu piedalījies ar speciālajiem ielūgumiem, bet reizi kā kvalifikācijas “laimīgais zaudētājs”. Zīmīgi, ka vienīgo uzvaru viņš guvis visaugstākajā līmenī – 2015.gadā, spēlējot ar organizatoru ielūgumu, uzvarēja vienā Vimbldonas turnīra mačā. Līdz ar to savā karjerā viņš līdz šim pamatsacensībās ticis pie vienas uzvaras sešos mačos.

Sanktpēterburgas kvalifikācijā Broudijs vispirms pieveica rangā zemāk esošo slovāku Filipu Horanski, bet pirmdien trijos setos uzvarēja arī rumāni Radu Albotu, kurš bija izlikts ar pirmo numuru.

Gulbis, kurš pēc gadu ilgas cīņas ar traumām atgriezies stabilā sacensību apritē, šobrīd turnīros pārsvarā piedalās ar aizsargāto rangu vai organizatoru piešķirtiem īpašajiem ielūgumiem.

Iepriekšējais turnīrs Gulbim bija ASV atklātais čempionāts, kur viņš apstājās otrajā kārtā, zaudēdams nākamajam finālistam Kevinam Andersonam no Dienvidāfrikas Republikas.

LA.lv