Sports
Citi sporta veidi

Gulbis: domās esmu desmitniekā, tomēr neesmu gatavs mačam ar del Potro 0

Reuters/Scanpix

Latvijas tenisists Ernests Gulbis šodien aizvada Vimbldonas čempionāta otrās kārtas maču pret titulēto argentīnieti Huanu Martinu del Potro.
Abi tenisisti trešajā kortā aizvadīs pēc skaita otro spēli. Cīņa varētu sākties ap plkst.15 pēc Latvijas laika, bet tas varētu mainīties, jo Londonā prognozē lietainus laikapstākļus.

Es nedomāju, ka varu būt gatavs šādam mačam. Otrās kārtas spēle būs pavisam citādāka, salīdzinot ar pirmās kārtas dueli, jo spēlēšu pret labu servētāju. Manam pirmās kārtas pretiniekam nebija draudīga serve, turklāt pārspēju viņu arī spēlē uz gala līnijas,” portāls “Sport360.com” citē Ernesta Gulbja teikto.
“Otrajā kārtā būs jau pavisam cits stāts. Nezinu, spēlē uz gala līnijas šobrīd nemaz nejūtos tik labi, tomēr pavisam pretēji ir serves atgriešanā. Zālāja laukumos tās ir vienas no panākumu atslēgām – laba serve un tās atgriešana.”

Gulbis pēdējā laikā trenējies kopā ar austrāliešu tenisistu Filipu Osvaldu, kurš ir augumā garš un apveltīts ar labu servi. Tiesa, Austrālijas sportists specializējas dubultspēlēs.
Latvietis izteicās, ka ideālā pasaulē viņš vēlētos, kaut būtu labāk sagatavots tāda līmeņa pretiniekam kā del Potro.
“Ir tā, kā ir. Pirms šī mača centīšos atjaunoties. Lai gan mana pirmās kārtas cīņa nebija ilga, tā tik un tā no ķermeņa prasīja savu,” izteicās Gulbis.

Pēdējo pāris gadu laikā Gulbi piemeklējuši vairāki savainojumi. Šobrīd pasaules rangā latvietis atkritis uz 589.vietu, bet Vimbldonā viņš piedalās, pateicoties aizsargātajam reitingam.
Savā prātā joprojām esmu pasaules pirmā desmitnieka spēlētājs. Zinu, ka varu paveikt konkrētas lietas, tomēr ķermenis to vēl nespēj. Tas to varēs varbūt pēc diviem trim mēnešiem, varbūt pēc pusgada. Tiešām nezinu. Visi tenisisti raizējas par savainojumiem, tomēr man tas jāmēģina uztvert viegli,” pauda Gulbis.

“Vimbldonas pirmās kārtas mačā centos būt pēc iespējas mierīgāks un atbrīvotāks. “Grand Slam” turnīra pirmajā kārtā tas ir ļoti sarežģīti, taču tas brīžiem nostrādā tev par labu.”
“Tomēr es vēl joprojām neesmu gatavs. Mans mērķis ir tādam būt uz ASV atklāto čempionātu. Pēc Vimbldonas es uzreiz sākšu spēlēt uz māla seguma, bet pēc tam uz cietā. Katru nedēļu centīšos spēlēt kādā turnīrā, lai pirms ASV atklātā čempionāta varu tikt pie apmēram 30 mačiem. Nē, pie 30 nē. Tas būtu pārāk daudz,” smejoties sacīja Gulbis.

Latvijas tenisists atklāja, ka pašlaik cenšas neskatīties, kuru vietu viņš ATP rangā ieņem.
“Neesmu aplūkojis jaunāko vietu rangā. Kad ieraugu pozīciju, kurā esmu, tas man uzdzen nelielu depresiju. Tā ir katastrofa. Protams, tam ir objektīvi iemesli, tāpēc cenšos pārlieku nesatraukties,” norādīja Gulbis.
“Šobrīd skaidri zinu, ka izpētīšu, cik man ATP punkti nepieciešami, lai atgrieztos ranga pirmajā simtniekā. Šī lieta ap rangu ir kā spēle – tu uzvari mačus, iegūsti punktus un redzi sevi kāpjam augšup. Tas dod daudz adrenalīna,” izteicās latvietis.

Saistītie raksti

Gulbis norādīja, ka viņam vēl ir pieci seši gadi, lai aizvadītu gana veiksmīgu karjeru. “Pēc iespējas vairāk centīšos izmantot savas iespējas, tomēr nedrīkstu sev uzlikt arī pārāk lielu spiedienu.”

Tikmēr latvieša otrās kārtas pretinieks del Potro, kuru karjeras laikā arī regulāri mocījušas traumas, izteicās, ka viņam cīņā pret Gulbi jābūt uzmanīgam.
“Visi zinām, cik labs Ernests ir uz zālāja. Ja viņam ir laba diena, viņš var apspēlēt pilnīgi visus. Man ir jākoncentrējas uz savu darbu, jāizmanto sava serve. Ja Gulbis man dos kaut mazāko iespēju lauzt servi, centīšos to izmantot,” pauda argentīnietis, kurš 2009.gadā kļuva par ASV atklātā čempionāta uzvarētāju, bet pirms četriem gadiem Vimbldonā sasniedza pusfinālu. Argentīnietis del Potro neslēpa, ka māla sezonā iedzīvojies cirkšņa savainojumā, kas traucējot vēl joprojām.

LA.lv