Foto – AFP/LETA

Gulbis emocionālā spēlē zaudē Montekarlo “Masters” tenisa turnīra otrajā kārtā 0

Latvijas tenisists Ernests Gulbis trešdien emocijām bagātā spēlē Montekarlo “Masters” tenisa turnīra otrajā kārtā zaudēja Argentīnas sportistam Huanam Monako, informē sacensību rīkotāji.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Gulbis, kurš pasaules rangā ieņem 56. vietu, cieta neveiksmi trīs setos ar 0-6, 6-3, 3-6. Pasaules ranga 20. vietā esošais Monako trešajā kārtā spēlēs pret ranga līderi Novaku Džokoviču no Serbijas.

Ļoti neveiksmīgs Gulbim bija spēles sākums, jo Monako uzvarēja pirmajos astoņos geimos pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 6-0, 2-0. Tikai tad Gulbim spēle sāka izdoties un viņš otrā seta izskaņā uzvarēja četrus punktus pēc kārtas, no 2-3 panākot 6-3.  Diemžēl trešā seta sākums Latvijas tenisistam atkal neizdevās, jo viņš nokļuva iedzinējos ar 0-3. Pirmos divus geimus Gulbis zaudēja pats, bet trešo punktu Monako piešķīra tiesnesis par Latvijas tenisista nesavaldību. Gulbis jau iepriekš bija saņēmis divus brīdinājumus par salauztu raketi un bumbiņas speršanu ar kāju, bet noteikumi paredz, ka pēc trešā brīdinājuma pretiniekam tiek piešķirts uzvarēts geims.

Nonācis nepatīkamā situācijā Gulbis atkal spēja saņemties un panākt 3-5, tomēr devītajā geimā viņš neizmantoja vienu breikbumbu un ar pirmo mačbumbu zaudēja visu spēli.

Par dalību Montekarlo turnīrā Gulbis nopelnīja 45 reitinga punktus un 17 235 eiro lielu naudas balvu.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Latvijas tenisists uzvarēja amerikāni Džonu Isneru.

Trešdien pirmās spēles aizvadīja arī favorīti. Džokovičs trīs setos ar 4-6, 6-1, 6-4 uzvarēja Mihailu Južniju, bet astoņkārtējais šo sacensību uzvarētājs Rafaels Nadals ar 6-1, 6-2 sagrāva austrālieti Marinko Matoseviču. panākumu guva arī ranga otrais numurs Endijs Marejs no Lielbritānijas, kurš ar 6-1, 6-4 uzvarēja francūzi Eduārdu Rožēru-Vaselēnu.

Montekarlo “Masters” tenisa turnīrs ar 2,6 miljonu eiro balvu fondu norisinās tenisita seguma kortos.