foto – AFP/LETA

Gulbis Gštādē pārliecinoši iekļūst otrajā kārtā 0

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis Šveicē notiekošā Gštādes “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā trešdien ar rezultātu 6-4, 6-4 uzvarēja vācieti Danielu Brandsu.

Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

Par otrās kārtas sasniegšanu Gulbis nopelnījis 20 ATP ranga punktus, kas viņam ļaus veikt nelielu kāpumu rangā.

Tenisisti uzvarēja savas pirmās divas serves, turklāt otrajā geimā Gulbis atspēlēja breikbumbu. Piektajā geimā latvietis tika pie trim breikbumbām, taču vācietis savu servi nosargāja. Turpinājumā tenisisti apmainījās “tīri” uzvarētiem geimiem pie pretinieka serves. Devītajā geimā Gulbis vēlreiz nobreikoja pretinieku un ieguva iespēju servēt par uzvaru setā. Latvietis vēlreiz nezaudēja ne punktu un setā uzvarēja ar 6-4.

Arī otro setu Gulbis iesāka droši, tiekot pie breikbumbas, kas gan tika atspēlēta. Tiesa, nākamo pretinieka servi viņam izdevās lauzt, bet ceturtajā geimā tika atspēlēta vācieša breikbumba un sava serve nosargāta, kas ļāva panākt 3-1. Arī turpinājumā latvietis spēlēja droši, devītajā geimā pie pretinieka serves iegūstot mačbumbu, kas gan netika realizēta. Turpinājumā vēl divas reizes bija “vienādi”, taču pie vēl vienas mačbumbas šajā geimā Gulbis netika. Tiesa, nākamajā geimā pie savas serves Gulbis iegūto mačbumbu uzreiz izmantoja, uzvarot setā ar 6-4 un svinot panākumu arī spēlē.

Gulbja un Brandsa cīņai vajadzēja notikt jau otrdienas pēcpusdienā, tomēr pārlieku stiprā lietus dēļ tas un vēl citi mači tika pārcelts uz trešdienu.

Gulbis pasaules rangā pašlaik atrodas 313.vietā. Latvijas tenisists kopš pērnā gada augusta cīnījies ar veselības problēmām un Gštādes turnīrā viņš var piedalīties ar aizsargāto rangu.

Tikmēr Brandss šobrīd rangā ir 205.pozīcijā, bet uzvarējis Gulbi abos iepriekšējos savstarpējos mačos – pirmoreiz viņi tikās vēl 2005.gadā “Satellites” sērijas sacensībās, bet 2012.gadā Brandss pārspēja latvieti “Challenger” sērijas turnīra finālā Ekentālā.

Otrajā kārtā Gulbim būs jātiekas ar sacensību piekto numuru Paolo Lorenci (ATP 36.) no Itālijas vai “wild card” saņēmušo šveicieti Marko Kjudinelli (ATP 214.).

Pašlaik 30 gadus vecais Brandss 2013.gadā ATP rangā pakāpās līdz pat 51.pozīcijai, tomēr labāko simtniekā viņš savas karjeras laikā spējis noslēgt vien divas sezonas un lielākoties ir otrā simta spēlētājs. Vien aizpagājušajā nedēļā viņš triumfēja zemākā līmeņa “Futures” sērijas turnīrā Austrijā, iegūstot savu pirmo titulu kopš 2015.gada, bet vēl pirms tam vācietis pārvarēja Vimbldonas turnīra kvalifikāciju.

Pirms Vimbldonas gan Brandsam bija četru zaudējumu sērija, kārtējo reizi neveiksmīgi darbojoties uz māla seguma, kāda notiek arī Gštādes turnīrs. Piemēram, Francijas atklātajā čempionātā uz māla Brandss karjerā zaudējis visos piecos pamatsacensību mačos.

ATP turnīros Brandss iepriekšējo pamatsacensību uzvaru guva februārī Sofijā, kas bija pirmā gada laikā kopš 2016.gada Sofijas turnīra.

Brandss ATP līmenī šogad piedalījies tikai piecos mačos, gūstot vienu panākumu, turklāt pie pēdējās uzvaras uz māla seguma kādā no tūres pamatturnīriem viņš ticis tālajā 2013.gada jūlijā.