Gulbis Gštādē uzvar Pēru un sasniedz ceturtdaļfinālu 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis trešdien izcīnīja uzvaru Šveices pilsētā Gštādē notiekošā “ATP World Tour 250” sērijas turnīra otrās kārtas mačā, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192

Aizvadītajā cīņā Gulbis ar rezultātu 5-7, 7-6 (7:3), 6-4 pārspēja francūzi Benuā Pēru.

Pirmajos astoņos pirmā seta geimos nevienam no tenisistiem neizdevās lauzt pretinieka servi, rezultātam esot neizšķirtam 4-4. Vistuvāk šādam panākumam astotajā geimā bija Gulbis, kurš neprata izmantot pirmo un uz to brīdi vienīgo breikbumbu mačā. Nākamajos divos geimos pārāki atkal bija servējošie tenisisti, bet 11.geimā Gulbis prata atspēlēt divas breikbumbas, tomēr geima galotnē bija spiests atzīt Pēra pārākumu, atvēlot sāncensim pirmo breiku mačā. Nākamajā geimā pie savas serves francūzis bija nekļūdīgs, nodrošinot uzvaru pirmajā setā ar 7-5.

Otrā seta pirmajos septiņos geimos uzvarēja servētāji, bet astotajā geimā Gulbis lauza pretinieka servi un nonāca geima attālumā līdz uzvarai setā – 5-3. Tomēr jau nākamajā geimā Pērs atbildēja ar līdzīgu gājienu, bet pēc tam tenisisti savas serves vairs nezaudēja, līdz ar to uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams taibreiks.

Pēc otrā seta papildgeima pirmajām sešām izspēlēm rezultāts bija neizšķirts 3-3, bet turpinājumā Gulbis izcīnīja četrus punktus pēc kārtas un svinēja uzvaru taibreikā ar 7:3.

Trešajā setā Gulbis spēlēja nedaudz pārliecinošāk un piektajā geimā lauza pretinieka servi, izvirzoties vadībā ar 3-2. Astotajā geimā latvietim izdevās atspēlēt vienu breikbumbu, bet nākamajos divos geimos uzvarēja servētāji, līdz ar to uzvaru izcīnīja Gulbis.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Gulbis nopelnījis 45 ATP vienspēļu ranga punktus.

ATP pasaules rangā Gulbis pašlaik ieņem 72.vietu, bet Pērs atrodas 47.pozīcijā.

Šī abiem tenisistiem bija pirmā tikšanās reize.