Gulbis iekļūst Madrides “Masters 1000” turnīra otrajā kārtā 2

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis otrdien sasniedza Madrides “Masters 1000” sērijas tenisa turnīra otro kārtu.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Pirmās kārtas mačā latvietis ar 7-6 (7:5), 3-6, 6-2 uzvarēja poli Ježiju Janoviču.

Abi tenisisti cīņu uzsāka līdzvērtīgi, pirmajos četros geimos katram uzvarot pie savas serves. Neveiksmīgāk Gulbis nospēlēja piektajā geimā, kad viņš pēc sīkstas spēkošanās bija spiests zaudēt savu servi un pēcāk sestajā geimā nonākt iedzinējos ar 2-4. Astotajā geimā latvietis tomēr pamanījās lauzt Janoviča servi, panākot neizšķirtu, bet pēcāk sets noslēdzās taibreikā.

Tajā veiksmīgāku sniegumu demonstrēja Gulbis, uzvarot ar 7:5.

Otrais sets Gulbim iesākās neveiksmīgi, jo viņš otrajā geimā zaudēja savu servi un vēlāk nonāca iedzinējos ar 0-3, bet turpinājumā viņš zaudēto vairs nespēja atspēlēt, rezultātā otrajā setā ciešot salīdzinoši pārliecinošu neveiksmi ar 3-6.

Dueļa noslēdzošo setu Gulbis sāka pretēji otrajam, jo īsā laikā lauza Janoviča servi un izvirzījās vadībā ar 3-0. Šajā setā latvietis ļoti pārliecinoši spēlēja pie savas serves, neļaujot pretiniekam cerēt uz kaut vienas breikbumbas iegūšanu. Turklāt seta astotajā geimā Gulbis trešo reizi šajā duelī lauza Polijas sportista servi, panākot 6-2 un uzvarot visā mačā.

Par otrās kārtas sasniegšanu Gulbis nopelnījis 45 ATP vienspēļu ranga punktus.

Zīmīgi, ka abi tenisisti atrodas viens otram blakus ATP rangā – Gulbis pašlaik ir 20.vietā, kamēr Janovičs atrodas vienu pozīciju zemāk.

Gulbis ar Janoviču savā starpā pirms tam bija tikušies piecas reizes. Trijos gadījumos panākumu guvis latvietis, bet pēdējo reizi abi tenisisti tikās pērn oktobrī Stokholmas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, kad Latvijas pārstāvis bija pārāks ar 7-5, 4-6, 6-3.

Otrajā kārtā Gulbis tiksies ar itāli Fabio Fonjīni vai sev labi zināmo Aleksandru Dolgopolovu no Ukrainas.

Gulbis Madrides “Masters” turnīrā pēdējo reizi piedalījās tālajā 2010.gadā, kad ceturtdaļfinālā atzina tobrīdējā pasaules ranga līdera šveicieša Rodžera Federera pārākumu.

Uzreiz pēc šī turnīra latvietis sasniedza jaunu karjeras rekordu ATP rangā – 27.pozīcija.

Pērn par Madrides turnīra uzvarētāju kļuva mājinieks Rafaels Nadals.