AFP/LETA

Gulbis izšķirošā brīdī pieļauj dubultkļūdu un zaudē spēli 0

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis otrdien Romas “Masters 1000” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar 6-3, 4-6, 5-7 piekāpās Francijas tenisistam Lukam Pujē, kuram zaudēja arī pirms desmit dienām.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Jau otrajā mača geimā Pujē nobreikoja Gulbi un izvirzījās vadībā ar 2-0. Tomēr uzreiz pēc tam latvietis atbildēja ar to pašu un līdzsvaroja rezultātu, turklāt vēlreiz viņš francūža servi lauza septītajā geimā, sperot platu soli pretī uzvarai visā setā. Pie vēl vienas breikbumbas Gulbis, kas vienlaikus bija arī setbumba, tika divus geimus vēlāk, turklāt savu izdevību viņš izmantoja un setā triumfēja ar 6-3.

Otrais sets sākās mierīgākā gultnē, abiem tenisistiem neļaujot pretiniekam lauzt savu servi. Taču lūzumu sestajā geimā panāca tieši Gulbis, kurš tādējādi izvirzījās vadībā ar 4-2, taču latvietis nākamo geimu nospēlēja neveiksmīgi, kas Francijas tenisistam ļāva revanšēties un pēcāk panākt izlīdzinājumu 4-4.
Otrā seta noslēgums Gulbim bija neveiksmīgs, jo pretinieks viņu nobreikoja arī devītajā geimā un turpinājumā izcīnīja uzvaru setā ar 6-4. Līdz ar to latvietis seta izskaņā zaudēja četrus geimus pēc kārtas.

Izšķirošais sets Gulbim neiesākās sekmīgi, jo trešajā geimā Pujē lauza viņa servi. Līdz ar to latvietim, lai cerētu uz uzvaru šajā mačā, tuvākajos geimos vajadzēja atbildēt ar to pašu, un tas viņam arī izdevās. Gulbis, astotajā geimā tikdams pie divām breikbumbām, izmantoja otro no tām un panāca līdzsvaru uz tablo 4-4. Tomēr revanšēties par desmit dienas senu zaudējumu Latvijas sportists nespēja, jo viņš svarīgajā 11.geimā nespēja gūt punktu pie savas serves, to pabeidza ar dubultkļūdu un beigās viņš zaudēja arī visā spēlē.

Pašlaik ATP rangā Gulbis ieņem 84.vietu, bet Pujē atrodams 52.pozīcijā, kas ir viņa karjeras rekords.
Gulbis aizvadīja ceturto spēli četru dienu laikā – vispirms viņš nedēļas nogalē kvalifikācijā ar 6-2, 6-4 uzvarēja Luku Vanni no Itālijas, kurš pašlaik rangā ieņem 162.pozīciju, un ar 6-3, 6-2 pārliecinoši uzvarēja ranga 56.pozīcijā esošo amerikāni Denisu Kudlu, bet pirmdien pamatturnīra pirmajā kārtā ar 6-7 (3:7), 6-2, 6-3 pieveica ranga 29.pozīcijā esošo horvātu veterānu Ivo Karloviču.

Kvalifikācijas un pamatturnīra pirmās kārtas pārvarēšana Gulbim deva 70 ATP ranga punktus.
Pirms šī turnīra Gulbis bija zaudējis sešos mačos pēc kārtas, bet trīs panākumus pēc kārtas viņš nu izcīnījis pirmoreiz kopš pērn oktobrī notikušā Vīnes turnīra.

Gulbis un Pujē iepriekšējo reizi savā starpā tikās 30.aprīlī, kad Madrides ATP “Masters 1000” sērijas turnīra kvalifikācijas sacensību pirmajā kārtā latvietis piedzīvoja zaudējumu ar 6-7 (2:7), 6-7 (4:7). Tas abiem sportistiem bija pirmais savstarpējais mačs.