Sports
Citi sporta veidi

Gulbis kāpj rangā un sāk ASV atklāto čempionātu 16

AP/Scanpix

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, pirms ASV atklātā čempionāta sākuma pakāpies par divām vietām un tagad ieņem 255.pozīciju.

Pirmdien latvietis sāks sezonas noslēdzošo “Grand Slam” turnīru – ASV atklāto čempionātu, tā pirmajā kārtā spēkojoties ar itāli Alesandro Džanesi. Duelis varētu sākties ap plkst.20 pēc Latvijas laika.

Gulbis, kurš pagājušajā nedēļā pasaules rangā bija 257.vietā, šajā turnīrā piedalās ar aizsargāto rangu un ar savu pirmās kārtas pretinieku Džanesi karjeras laikā vēl nav spēkojies. 27 gadus vecais itālis ir planētas 91.rakete.
Iepriekšējo reizi Gulbis ASV atklātajā čempionātā sacentās pirms diviem gadiem, kad nespēja pārvarēt pirmo kārtu, kamēr pērn savainojuma dēļ viņš šajā laikā jau bija noslēdzis sezonu.

Savu iepriekšējo maču Gulbis aizvadīja pagājušajā nedēļā, nepārvarot Vinstonas-Seilemas “ATP World Tour 250” turnīra pirmo kārtu un netiekot pie ATP ranga punktiem.
Latvietis kopš pērnā gada augusta cīnījies ar veselības problēmām un šobrīd turnīros piedalās ar aizsargāto rangu vai organizatoru piešķirtiem īpašajiem ielūgumiem.

Saistītie raksti

Tikmēr Latvijas otrā rakete ir Mārtiņš Podžus, kurš pakāpies par vienu vietu un tagad ieņem 687.pozīciju, bet uz brīdi Gulbim valsts pirmās raketes godu atņēmušais Lībietis zaudējis vēl desmit vietas un atrodams vien 714.pozīcijā. Šogad kopumā viņš vienspēlēs nopelnījis tikai sešus ATP punktus.
Vēl no Latvijas sportistiem 1321.vietā atrodas Artūrs Lazdiņš, 1365.pozīcijā ir Krišjānis Stabiņš, kamēr Rūdolfs Mednis ieņem 1553.vietu. Tikmēr Rihards Emuliņš ir 1678.pozīcijā, kamēr dalītā 1780.pozīcijā ir Roberts Grīnvalds un Jānis Podžus.

Tikmēr pasaules ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Līdera godu saglabājis pirms nedēļas to ieguvušais spānis Rafaels Nadals, kurš pirmo vietu atguvis pēc trīs gadu pārtraukuma. Spānis šosezon uzvarējis četros turnīros uz māla seguma, tajā skaitā arī Francijas atklātajā čempionātā. Viņš uz otro vietu nobīdījis līdzšinējo līderi Endiju Mareju no Lielbritānijas, kurš pirmajā pozīcijā bija kopš pagājušā gada novembra.

LA.lv