Gulbis līdzīgā cīņā piekāpjas pasaules sestajai raketei Berdiham 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Francijas pilsētā Marseļā notiekošā “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pamatsacensību otrās kārtas mačā trešdien ar rezultātu 4-6, 7-6 (12:10), 4-6 saspringtā cīņā piekāpās pasaules ranga sestajā vietā esošajam čeham Tomašam Berdiham.

VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Policija aicina atpazīt attēlā redzamās sievietes, kuras nokārtoja dabiskās vajadzības Rīgas skolas sporta kompleksā 15

Līdz ar to Gulbis turnīru noslēdza ar 20 ATP ranga punktu nopelnīšanu.

Gulbis maču sāka pārliecinošāk, piektajā geimā tiekot pie pirmajām divām breikbumbām un arī septītajā uzvarot pirmās divas izspēles. Kopumā spēle ritēja līdzīgi, bet Berdihs vienīgo breikbumbu ieguva desmitajā geimā, kas uzreiz arī bija setbumba, un izmantoja to, uzvarot ar 6-4.

Otrajā setā Gulbis septītajā geimā ieguva uzreiz trīs breikbumbas un trešo no tām arī spēja izmantot, un brīdī, kad bija spēlēta tieši stunda, izvirzījās vadībā ar 4-3. Tomēr Berdihs nepadevās un nākamajā geimā jau pats tika pie divām breikbumbām, izmantojot jau pirmo no tām un atkal panākot izlīdzinājumu 4-4. Turpinājumā neviens no tenisistiem izšķirošo pārsvaru nespēja iegūt, un seta uzvarētājs tika noteikts taibreikā.

Papildu geimā Gulbis spēlēja sekmīgāk un izvirzījās vadībā ar 6:4, kas deva divas setbumbas. Tomēr turpinājumā Berdihs uzvarēja nākamajās trijās izspēlēs un jau pats tika pie mačbumbas, ko gan Gulbis atspēlēja ar kārtējo netveramo servi, panākot 7:7. Sets vēl tik ātri nebeidzās, un arī turpinājumā abi tenisisti pārsvarā darbojās pārliecinoši pie savas serves, bet beigās tomēr nedaudz sekmīgāks bija Gulbis, kurš pieveica pretinieku ar 12:10.

Izšķirošajā setā abi tenisisti pie savām servēm pārliecinoši darbojās pirmajos četros geimos, bet piektajā Berdihs ieguva pirmās breikbumbas, ko arī izmantoja un panāca 3-2. Seta turpinājumā neviens no tenisistiem vairs pie breikbumbām netika un Berdihs tika pie smagas uzvaras mačā, kas ilga vairāk nekā divas stundas.

Gulbis, kurš jaunākajā ATP rangā atrodas 118.vietā, dalībai pamatsacensībās bija saņēmis īpašo uzaicinājumu jeb “wild card”. Savukārt Berdihs sacensībās izlikts ar pirmo numuru.

Pirmajā kārtā Gulbis otrdien ar rezultātu 6-3, 6-2 pieveica šomēnes veiksmīgi spēlējošo somu Jarko Nieminenu, kamēr Berdiham pirmā kārta bija brīva.

Šī abiem tenisistiem bija piektā savstarpējā spēle, Berdiham izcīnot trešo uzvaru. 2009.gada Vašingtonas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra otrās kārtas spēlē Gulbis zaudēja ar 2-6, 6-7 (6:8), 2010.gada Memfisas “ATP World Tour 500” turnīra ceturdaļfināla mačā, cīnoties ar veselības problēmām, revanšējās ar rezultātu 3-6, 6-3, 7-6 (7:3), 2011.gada Nicas “ATP World Tour 250” turnīra ceturtdaļfinālā piedzīvoja zaudējumu ar 1-6, 4-6, bet pērn Vimbldonas čempionāta pirmās kārtas mačā spēja sagādāt pārsteigumu un bija pārāks ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:5), 7-6 (7:4).