Sports
Citi sporta veidi

Gulbis: Šajā vecumā man vairs nevajag aukli0


Ernests Gulbis
Ernests Gulbis
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Rolands Norietis no Parīzes

Latvijas tenisists Ernests Gulbis pēc zaudējuma “Roland Garros” pirmajā kārtā norvēģim Kasparam Rūdam neizskatījās satriekts, tomēr neslēpa, ka zaudējumi atstāj iespaidu uz viņa emocionālo stāvokli. “Protams, ka neveiksmes pārdzīvoju,” sacīja Gulbis.

Gulbja zaudējumu 20 gadus vecajam Rūdam ar 2-6, 6-7 (2), 0-6 var saukt par gaidītu, ņemot vērā abu tenisistu pēdējā laikā rādīto sniegumu un to, ka māls norvēģim ir iecienītākais segums. “Pēdējos turnīros Romā un Ženēvā nespēlēju slikti, bet tādu kā klikšķi, pēc kā sniegums strauji uzlabojas, tā arī nesagaidīju. Vēl viena, divas uzvaras un varbūt sanāktu,” uzskata Gulbis.

“Esmu ieguldījis lielu darbu, tāpēc ir tāda sajūta, ka galvu dauzītu pret sienu. Šī māla sezona bija smaga. Tagad paņemšu dažas brīvdienas un būs laiks sagatavoties zālienam.”

Gulbja treneris Ginters Bresniks par sava audzēkņa parādīto sniegumu bija kritisks: “Ernests ir pazaudējis spēles sajūtu. Serve, uz kuru parasti var paļauties, nestrādā. Nezinu statistiku, bet [pirmās serves trāpījums] šodien noteikti bija zem 50 procentiem (46% – aut.). Daudz sanāk domāt par to, kā servēt, pieņemt servi un kustēties. Nevis tas notiek automātiski. Ja viņš kļūdas no labās puses, tas ir vēl saprotami, bet šeit viņš pieļāva daudz neprecizitāšu sitienā no kreisās.”

Gulbja karjerā lielākie panākumi gūti, kad iepriekš uzkrāta spēļu prakse. Kā pagājušogad, kad pēc neveiksmīgi iesāktās sezonas Ernests aizspēlējās līdz “Challenger” jeb mazākas raudzes turnīra pusfinālam Bordo, un pēc inerces sanāca veiksmīgs starts Parīzē (pārvarēta kvalifikācija, sasniegta pamatturnīra otrā kārta) un Vimbldonā (pārvarēta kvalifikācija, sasniegta ceturtā kārta). Šogad Gulbis spēlēja tikai ATP turnīros un “Masters” kvalifikācijās, krājot zaudējumus.

“Ir grūti spēlēt zemākus turnīrus, ja tiec pie ATP un “Masters”. Tur ir cita nauda, citas iespējas; ja kaut ko vinnē – pavisam citi punkti.

Šogad reitingā biju starp 70. un 80. vietu, līdz ar to nebija nepieciešamības braukt uz “čelendžeriem”. Protams, maču bija nepietiekami,” pamatoja Gulbis. Viņa trenerim ir atšķirīgs viedoklis: “Es ieteiktu pabraukāt pa “čelendžeriem un atgūt sajūtas, taču Ernests ir diezgan ietiepīgs. Pagājušogad viņam nekas cits neatlika. Viena uzvara pa ilgiem laikiem viņa spēlei nelīdzēja.”

Pavasarī Bresniks pārtrauca sadarbību ar savu ilggadējo audzēkni Dominiku Tīmu, taču nav tā, ka tagad viņam ir vairāk laika Latvijas tenisistam. Šosezon līdz Parīzei austrietis bija klāt tikai pirmajā “Grand Slam” turnīrā Austrālijā. Bresniks skaidro, ka tik daudz kā agrāk viņš vairs nespējot ceļot.

“Protams, ka turnīru laikā man viņa pietrūkst,” apgalvo Gulbis. “Ja sākšu labāk spēlēt, viņš biežāk brauks ar mani. Tas ir savstarpēji saistīti. Man vairs nevajag aukli vai cilvēku, kurš pados bumbas, nesīs somas vai rezervēs viesnīcas. Starp turnīriem gandrīz vienmēr trenējamies Vīnē. Pēc kārtīga darba ir jāspēj iziet vienu divas kārtas. Nav tā, ka sākšu uzvarēt tikai tāpēc, ka Ginters sēž tribīnē.”

Kopš gada sākuma Gulbim nav apģērbu sponsora, un viņš spēlē vienkrāsainā krekliņā bez uzrakstiem. Pēdējā laikā – melnā. Vai tiešām pirmā simtnieka tenisistam ir grūti vienoties par līgumu? “Tā var gadīties. Apģērbu sponsora nav daudziem. Tagad man jau ir mutiska vienošanās, un tiek gatavota kolekcija. Droši vien, ka Vimbldonā jau spēlēšu tajā. Kompānijas nosaukumu negribu atklāt, bet varu pateikt, ka tenisā tas ir jauns zīmols. Viņiem sadarbība būs izdevīga tikai tad, ja sākšu labi spēlēt. Pie līguma palīdzēja tikt Ginters.”

Par sponsora trūkumu Ernests gan neesot satraucies: “Piemēram, kurpes man iedeva “adidas”. Šoreiz viņi gan atbildēja, ka nav vajadzīgā izmēra. Bet es neiespringstu. Nekad neesmu bijis tas, kas kādam kaut ko lūgtu divreiz.”
Uz jautājumu, vai šis Ernestam bija pēdējais “Roland Garros” pamatturnīrs, Gulbis skaidru atbildi sniegt nevarēja: “Šobrīd neko nevaru pateikt.

Protams, ka neveiksmes pārdzīvoju. Teniss ir tas, ko es daru un no kā dzīvoju. Iedomājies: tu pusgadu strādā, bet avīzes rakstus neņem pretī, kaut gan pašam šķiet, ka esi forši uzrakstījis.
Saistītie raksti

Kā tu justos..? Es trenējos, visu daru pēc labākās sirdsapziņas. Pēdējo divu gadu laikā esmu strādājis divreiz vairāk nekā to darīju iepriekš. Brīžiem nav viegli, bet uz neveiksmēm neieciklējos. Pēc mača, protams, nav labākais garastāvoklis, bet paies viena, divas dienas, un viss būs kārtībā.”

Pirmdien “Roland Garros” turnīru sāks Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, kurai pēcpusdienā mačs ar Taizemes tenisisti Luksiku Kumkumu.

LA.lv