Sports

Gulbis Marseļā izcīna savu piekto ATP titulu karjerā 16

AFP/LETA

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis svētdien triumfēja Marseļas “ATP World Tour 250” sērijas turnīrā, izcīnot piekto ATP raudzes titulu savā karjerā.

Finālspēlē Gulbis ar 7-6 (7:5), 6-4 uzvarēja mājinieku Žo Vilfrīdu Tsongu.

Zīmīgi, ka Gulbim šis bija piektais ATP fināls karjerā, un allaž viņš pratis gūt panākumu.

Abu tenisistu cīņa izvērtās līdzvērtīgā cīņā, turklāt pirmajos geimos nevienam no sportistiem neizdevās lauzt pretinieka servi. Tikai desmitajā geimā Gulbis tika pie divām breikbumbām, taču Tsonga tās atspēlēja un uzvarēja arī geimu, izlīdzinot rezultātu (5-5).

Nākamajā geimā jau Francijas sportists bija tuvu Gulbja serves laušanai, taču latvietis atspēlējās un geimu uzvarēja, ko vēlāk izdarīja arī Tsonga, un sets bija jāturpina taibreikā.

Tā sākumā teicamu sniegumu demonstrēja Gulbis, ātri panākot 4:0, bet pēc tam Tsonga pietuvojās līdz 6:5, tomēr latvietis spēja gūt izšķirošo punktu un uzvarēt setā.

Otrais sets iesākās ar līdzvērtīgu spēkošanos, taču jau trešajā geimā Gulbis izdevās lauzt Tsongas servi un pēc tam jau panākt divu punktu vadību (3-1). Turpinājumā neviens no tenisistiem savu servi neatdeva, lai gan Francijas sportistam bija teicama iespēja astotajā geimā panākt neizšķirtu, taču viņš neprata izmantot breikbumbu.

Pēc tam abi tenisisti apmainījās punktiem pie savām servēm, bet otrā seta izskaņā Gulbis nekļūdīgi servēja par uzvaru mačā, izcīnot panākumu setā ar 6-4.

Gulbis pasaules rangā šobrīd atrodas 23.vietā un turnīrā bija izlikts ar trešo numuru, kamēr Tsonga tajā ieņem augsto desmito vietu un sacensībās bija izlikts ar otro numuru. Pērn Tsonga kļuva par šī turnīra uzvarētāju.

LA.lv