AFP/LETA

Gulbis Marseļā zaudē mājiniekam Gaskē 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien Marseļas ATP “World Tour 250” sērijas pamatturnīra otrās kārtas cīņā divos setos ar 6-7 (5:7), 3:6 zaudēja mājiniekam Rišāram Gaskē, ar kuru šomēnes tikās jau otro reizi un cieta otro neveiksmi.
Latvijas tenisists, kurš ATP pasaules rangā ieņem 75.vietu, stundu un 46 minūtes ilgušajā cīņā ranga desmitajai raketei Gaskē sīvi pretojās pirmajā setā, taču otrajā, jo īpaši beigu daļā, Gulbis cieta bezierunu zaudējumu.
Pirmo setu Gulbis sāka ļoti apņēmīgi un jau pirmajā geimā tika pie vienas breikbumbas, kuru gan neizmantoja. Arī turpinājumā dominēja servētāji, lai gan sestajā geimā Gulbis pretiniekam deva divas breika iespējas, tomēr abas pēc tam atspēlēja. Līdzīga spēkošanās turpinājās, lai gan 12.geimā latvietis bija tuvu neveiksmei, taču Gaskē neizmantoja setbumbu, tāpēc uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams taibreiks. Tajā Gulbis, esot vadībā ar 2:1 zaudēja piecās izspēlēs pēc kārtas, dodot Gaskē četras setbumbas. Pirmās trīs Latvijas tenisists spēja atspēlēt, tomēr izglābties setā nespēja.Otrajā setā Gaskē trešajā geimā pirmo reizi spēlē lauza latvieša servi, taču tūdaļ ar to pašu atbildēja arī Gulbis. Izšķirošais setā un visā spēlē bija septītais geims, kurā francūzis atkal guva punktu pretinieka servē, bet pēc tam bez problēmām aizvadīja spēli līdz uzvarošām beigām.
Gulbis pirmajā setā veica 11 pretiniekam netveramas serves, bet visā spēlē izpildīja 14 eisus, taču ar to bija par maz uzvarai.
Par dalību Marseļas turnīrā Gulbis nopelnīja 20 ATP ranga punktus.
Zīmīgi, ka pēdējos astoņos mačos Gulbis jau septīto reizi tikās ar kādu no Francijas tenisistiem.
Kā zināms, Marseļas turnīra pirmajā kārtā Gulbis smagā trīs setu cīņā otrdien ar 6-4, 6-7 (6:8), 7-6 (7:2) uzvarēja mājinieku Keniju de Šeperu. Tikmēr Gaskē pirmajā kārtā nemaz nebija jāspēlē, jo, būdams izlikts ar trešo numuru, viņš no tās bija brīvs.
Trešajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā Gaskē tiksies ar Niku Kirgu no Austrālijas, kurš otrās kārtas cīņā ceturtdien ar 6-4, 6-4 pārspēja Krievijas pārstāvi Teimurazu Gabašvili.
Gulbis 2014.gadā Marseļas turnīrā izcīnīja savu piekto no sešiem karjeras ATP turnīru uzvarētāja tituliem, savukārt pērn viņš Francijas ostas pilsētā cieta neveiksmi jau pirmajā kārtā, zaudējot mājiniekam Žeremī Šardī ar 3-6, 4-6. Marseļā Gulbis spēlēja arī 2011. un 2013.gadā, taču debijas reizē zaudēja jau pirmajā kārtā, bet pirms trīs gadiem aizkļuva līdz otrajai kārtai.
Šosezon Gulbis ir izcīnījis piecas uzvaras 11 mačos, taču pamatturnīros ticis tikai pie diviem panākumiem. Latvietim nav jāaizstāv ATP ranga punkti līdz pat martam.