Foto – Juris Kalniņš

Gulbis Maskavā sasniedz septīto ATP turnīra pusfinālu šogad 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Krievijas galvaspilsētā Maskavā notiekošā “ATP World Tour 250” sērijas turnīra jeb Kremļa kausa izcīņas ceturtdaļfināla mačā piektdien ar rezultātu 7-6 (8:6), 4-6, 7-6 (7:3) uzvarēja itāli Andreasu Sepi, sasniedzot septīto ATP raudzes pusfinālu šogad.

Notriektā tautumeita 6

Pirmais sets aizritēja līdzīgi. Abiem tenisistiem bija gan pārliecinoši uzvarēti geimi, gan sīvāka cīņa, bet pie breikbumbām viņi tika reti, Gulbis vienīgo ieguva sestajā geimā, bet 11.geimā viņam pašam bija jāaizstāv divas pretinieka breika iespējas, tomēr tas izdevās, un seta uzvarētāju nācās noskaidrot taibreikā.

Arī papildu geims ritēja līdzīgi. Gulbis ieguva vadību ar 3:1 un 5:3, bet Sepi abas reizes atspēlējās. Tomēr ar otro setbumbu Gulbis noslēdza setu savā labā, kad Sepi ieraidīja bumbiņu tīklā.

Otro setu Gulbis sāka ar uzvarētu geimu pie savas serves, izmatojot vienīgo iekrāto breikbumbu, tomēr jau nākamajā geimā Sepi zaudēto pārliecinoši atguva, uzvarot visās četrās izspēlēs. Piektajā geimā Gulbis spēja nodrošināt ilgu un smagu cīkstēšanos par punktu, tomēr savu servi itālis nosargāja, bet nākamajā geimā latvietis atguvās no zaudējumiem pirmajās divās izspēlēs un ar pārliecinošu servi panāca neizšķirtu 3-3. Pēcāk Sepi pie savas serves uzvarēja visās četrās izspēlēs, bet Gulbis savu servi nosargāja ar lielām grūtībām, atspēlējot arī vienu breikbumbu. Desmitajā geimā Gulbis pie savas serves zaudēja trīs izspēlēs pēc kārtas, kas pretiniekam deva trīs setbumbas. Izmantojot jau pirmo no tām, Sepi guva panākumu setā ar 6-4.

Trešajā setā abi sportisti pie savas serves darbojās pārliecinoši, ne reizi nedodot pretiniekam reālas izredzes uz serves laušanu. Pēc desmit nospēlētiem geimiem rezultāts bija neizšķirts 5-5, bet nākamajos divos geimos sportisti katrs pie savas serves uzvarēja visās četrās izspēlēs.

Līdz ar to dueļa uzvarētājs noskaidrojās taibreikā. Tajā pirmo pārsvaru ar uzvarētu izspēli pie pretinieka serves ieguva Gulbis, panākot 4:2 sev par labu. Vēlāk ar vēl vienu uzvarētu izspēli pie Sepi serves latvietis panāca 6:3 savā labā, bet brīdi vēlāk izmantoja jau pirmo mačbumbu, nodrošinot panākumu.

Gulbis, kurš pašlaik pasaules rangā atrodas 13.vietā, turnīrā izlikts ar trešo numuru, kas pirmo kārtu deva brīvu, bet otrās kārtas mačā viņš ceturtdien ar 6-3, 7-6 (7:3) pieveica pasaules ranga 112.vietā esošo spāni Danielu Himeno-Traveru.

Par pusfināla sasniegšanu Gulbis nopelnījis 90 ATP ranga punktus.

Tikmēr Sepi pašlaik pasaules rangā ieņem 49.vietu un turnīrā bija ir izlikts ar astoto numuru.

Abi tenisisti tikās jau sesto reizi vēsturē, šajos dueļos latvietim izcīnot piecas uzvaras. Iepriekšējais abu spēlētāju mačs notika pagājušā gada Indianvelsas turnīrā, kurā Gulbis tika pie uzvaras ar 5-7, 6-3, 6-4.

Ja pērnā gada sākumā Sepi pasaules rangā spēja pakāpties līdz 18.vietai, šogad viņš uzvarējis vien 24 no 53 ATP sērijas mačiem. ATP turnīra ceturtdaļfinālu Sepi bija sasniedzis sesto reizi šosezon, bet pārvarēt to viņam ne reizi vēl nav izdevies.

Savas karjeras laikā Sepi ieguvis trīs ATP titulus, tomēr pēdējos divus no tiem – 2012.gadā.