Foto – AFP/LETA

Gulbis Monpeljē ATP turnīra otrās kārtas mačā zaudē favorītam Gaskē 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Francijā notiekošā Monpeljē “ATP World Tour 250” sērijas turnīra otrās kārtas mačā trešdien ar 4-6, 4-6 zaudēja mājinieku tenisistam Rišāram Gaskē, kurš izlikts ar pirmo numuru.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Gulbis šajā turnīrā nopelnīja 20 ATP ranga punktus, savukārt Gaskē ceturtdaļfinālā tiksies ar kiprieti Markosu Bagdati, kurš otrajā kārtā ar 6-2, 7-6 (9:7) uzvarēja japāni Taro Danielu.
Mačs sākās ar Gulbja servi un pirmo geimu latvietis pārliecinoši uzvarēja, nezaudējot nevienu izspēli. Turpinājumā abi tenisisti sekmīgi spēlēja, gūstot uzvaras pie savas serves. Septītajā geimā Gulbis vēlreiz neļāva Gaskē uzvarēt nevienā izspēlē un panāca vadību ar 4-3. Gaskē uzvarēja nākamo geimu pie savas serves un turpinājumā ieguva divas breikbumbas, kuras Gulbis nespēja atspēlēt un latvietis nokļuva iedzinējos ar 4-5. Francijas tenisists desmitajā geimā uzvarēja savu servi un guva panākumu pirmajā setā.

Otro setu Gulbis iesāka ar zaudētu geimu pie savas serves un turpinājumā nonāca iedzinējos ar 0-2. Gulbim nesekmējās sitieni no labās puses, ar kuriem latvietis bija pieļāvis desmit kļūdas, kamēr Gaskē tikai vienu. Trešajā geimā Gulbis atspēlēja breikbumbu ar divām netveramām servēm, kurām sekoja veiksmīga izspēle un panākums geimā. Gaske turpinājumā servēja lieliski un nedeva iespējas Gulbim pacīnīties par breiku. Latvietim iespēja radās astotajā geimā, kurā rezultāts bija 40:40, taču Gaskē uzvarēja nākamās divas izspēles un neļāva Gulbim panākt setā izlīdzinājumu. Gulbis uzvarēja nākamo geimu pie savas serves. Noslēgumā desmitajā geimā Gulbis atspēlēja divas mačbumbas, taču trešo reizi latvietim tas vairs neizdevās un Gaskē svinēja uzvaru ar 6-4.

Kā zināms, pirmās kārtas mačā Gulbis otrdien ar rezultātu 6-4, 6-3 uzvarēja 19 gadus veco mājinieku talantu Kentēnu Alīsu, kurš ATP rangā ieņem 171.vietu. Līdz ar to latvietis pārtrauca trīs zaudējumu sēriju un tika pie pirmā panākuma pamatturnīros šogad.

Gulbis ar Gaskē līdz šim savā starpā bija tikušies trīs reizes – 2009. un 2010.gadā turnīros Romā un Šanhajā uzvarēja Gaskē, bet 2014.gada februārī Francijā notikušā Marseļas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pusfinālā Gulbis svinēja panākumu ar 6-3, 6-2, vēlāk triumfējot sacensībās un tiekot pie savas karjeras piektā ATP titula.

Gaskē pašlaik ATP rangā ieņem desmito vietu un karjeras laikā spējis pakāpties pat līdz septītajai pozīcijai. Gaskē ticis pie 12 ATP tituliem, no kuriem četri izcīnīti Francijā, bet divi tieši Monpeljē – 2013. un 2015.gadā. Ārpus ATP ranga pirmā trīsdesmitnieka viņš nav bijis jau piecus gadus.
Muguras problēmu dēļ Gaskē pagājušajā mēnesī nepiedalījās Austrālijas atklātajā čempionātā un mačs ar Gulbi viņam būs pirmais šosezon, jo Monpeljē turnīrā no pirmās kārtas mājinieks bija atbrīvots. “Grand Slam” turnīros sekmīgāko sniegumu Gaskē rādījis Vimbldonā un ASV atklātajā čempionātā, kuros kopā trīs reizes sasniedzis pusfinālu.

Tikmēr Gulbis pēc ļoti neveiksmīgas iepriekšējās sezonas, kurā pamatturnīros tika vien pie 11 uzvarām, arī šo sezonu sāka ne pārāk veiksmīgi. Vispirms latvietis startēja 250 punktu ATP turnīros Brisbenā un Sidnejā, kur neizdevās iekļūt pamatturnīrā, bet pēc tam sev allaž neveiksmīgajā Austrālijas atklātajā čempionātā piecu setu trillerī piekāpās francūzim Žeremī Šardī. Gulbis patlaban ATP rangā atrodams 82.pozīcijā un pirms šī turnīra bija zaudējis trijos mačos pēc kārtas, bet otrdien guva pirmo uzvaru pamatturnīros.

Gulbim līdz pat martam ATP ranga punkti nav jāaizstāv, bet Monpeljē turnīrā viņš piedalās pirmoreiz karjerā. Tiesa, Francija Gulbim parasti ir sekmīga un tur viņš guvis divus no saviem sešiem karjeras ATP turnīriem.