×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Gulbis: MTG un LNT apvienošanās darījums ir bīstams

gulbis

“MTG Broadcasting” (MTG) un “Latvijas Neatkarīgajai televīzijai” (LNT) nevajag ļaut apvienoties ne tikai tāpēc, ka tiks izveidots milzīgs monopols, bet šis darījums arī ir bīstams Latvijas informatīvajai telpai, intervijā Latvijas Radio uzsvēra sakaru operatora SIA “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Viņš jautāja, kas notiks, ja MTG īpašniekiem Zviedrijā radīsies finansiālas problēmas. Var sanākt tāda pati situācija kā laikraksta “Diena” pārdošanas darījumā, kad Zviedrijas īpašnieki īpaši nerūpējās par to, kas pārņems Latvijas mediju koncernu.

Gulbis brīdināja, ka MTG var nonākt, piemēram, Krievijas gāzes koncerna “Gazprom” rokās, kas tādā gadījumā varētu kontrolēt 80% Latvijas televīzijas tirgus. “Tas darījums nenotiktu pat Latvijā,” sacīja “Lattelecom” vadītājs, akcentējot, ka tādā gadījumā Latvijas pārraudzības institūcijas, piemēram, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, neko nespētu ietekmēt.

MTG un LNT apvienošanās darījumam var piemērot nosacījumus, taču pastāv lielas šaubas par iespējām tos kontrolēt. Pat ja tiktu konstatēti kādi pārkāpumi un piemērots sods, tas būtu neadekvāts nodarītajam, akcentēja Gulbis.

Viņš atgādināja, ka MTG jau iepriekš sodīts par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un agresīva komercprakse tiek piekopta joprojām, par ko “Lattelecom” pārliecinājies nesenajās sarunās par virszemes televīzijas saturu.

“Lattelecom” vadītājs uzsvēra, ka MTG un LNT apvienošanās darījums paredz “milzīga monopola veidošanos informatīvajā telpā un reklāmas tirgū”. Apvienotais medijs kontrolētu 18 kanālus, kā arī 50% reklāmas tirgus visā Baltijā, tostarp 80% Latvijā.

Gulbis prognozē, ka apvienotā medija galvenā uzmanība tiktu pievērsta peļņas gūšanai, nevis televīzijas kanālu saturam, kuru jau patlaban nevar nosaukt par ārkārtīgi kvalitatīvu.

Viņš norādīja, ka šī darījuma kontekstā nebūtu atbalstāms komerctelevīziju lobētais priekšlikums neļaut sabiedriskajai televīzijai piedalīties reklāmas tirgū. Šādā gadījumā monopols kontrolētu jau 100% reklāmas tirgus.

Kā ziņots, Konkurences padome patlaban vērtē darījumu, kurā MTG plāno no AS “Neatkarīgie nacionālie mediji” iegādāties LNT akcijas. Pēc apvienošanās zem MTG “jumta” būtu kanāli LNT, “TV3”, “TV5”, “TV6”, “K2”, “3+”.

Lēmums padomei jāpieņem līdz 12.maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+