AFP/LETA

Gulbis neatrod pretargumentus Gofēnam un izstājas no Francijas atklātā čempionāta 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis trešdien tā arī neatrada pretargumentus sava pretinieka beļģa Dāvida Gofēna spēlei un astotdaļfinālā izstājās no Francijas atklātā čempionāta, kura norisē šogad pamatīgi iejaucies lietus.
Ceturtās kārtas jeb astotdaļfināla mačā Gulbis cieta neveiksmi ar 6-4, 2-6, 2-6, 3-6.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Turnīru latvietis noslēdzis ar 180 ATP pasaules ranga punktiem, kas viņam nākamajā reitingā ļaus krietni uzlabot savu pozīciju. Tikmēr Gofēns kāda “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālu sasniedzis pirmo reizi karjerā. Tajā viņš tiksies ar kādreizējo Gulnja treniņparneri Dominiku Tīmu no Austrijas.

Dueli, kas tika iesākts jau otrdien, bet vēlāk pēc 23 nospēlētām minūtēm pārcelts uz trešdienu, labāk iesāka Gulbis, kurš otrajā geimā pie pretinieka serves izmantoja pirmo breikbumbu un panāca 3-0.
Līdz ar to trešdien mačs iesākās tieši ar šādu rezultātu, bet izskatījās, ka pārtraukums bija nācis par labu Gofēnam, kurš, vienreiz laužot latvieša servi, panāca izlīdzinājumu 4-4. Arī nākamajā geimā Beļģijas sportists tika pie divām breikbumbām, taču Gulbis atspēlējās un pēc tam sekojošajā geimā jau pats tika pie divām breikbumbām. Tiesa, pēc latvieša kļūdām Gofēns atspēlējās, panākot “vienādi”, taču tad Latvijas sportists uzvarēja nākamajā izspēlē un pēc tam uzvarēja arī setā ar 6-4.

Otrais sets Gulbim bija ļoti neveiksmīgs, jo viņš servēja neveiksmīgi, turklāt pieļāva arī dubultkļūdas, kas pēc pirmajiem četriem geimiem lika atrasties iedzinējos ar 0-4. Lauzt otrā seta gaitu Latvijas sportists tā arī nespēja un viņš cieta pārliecinošu zaudējumu.

Trešais sets sākās līdzīgā cīņā un abi tenisisti pārmaiņus tika pie punktiem, taču piektajā geimā Gofēns izmantoja vienīgo breikbumbu un pēcāk izvirzījās vadībā ar 4-2. Gulbi vēl joprojām ik pa laikam pievīla serve, turklāt viņš vairākas reizes nepiespiesti kļūdījās. Septītais geims bija ļoti ilgs un tā laikā Gofēns kopumā tika pie sešām breikbumbām. Lai gan latvietis prata atspēlēties no 0:40, pretinieks tomēr lauza viņa servi un pēc tam noslēdza arī setu ar 6-2.

Ceturtais šīs spēles sets iesākās tāpat kā iepriekšējais, jo arī šoreiz Gofēns piektajā geimā lauza Gulbja servi, turklāt vēlreiz viņš to paveica arī devītajā geimā, tiekot pie gana drošas uzvaras setā ar 6-3. Tas nozīmēja uzvaru arī visā mačā.

Abiem tenisistiem maču aizvadīt jau pirmdien, taču lietusgāžu dēļ tā nemaz netika iesākta un pārcelta uz otrdienu. Tomēr arī tad abi tenisisti varēja aizvadīt vien pirmā seta trīs geimus, jo pēc 23 nospēlētām minūtēm lietus dēļ cīņa tika pārtraukta.

Iepriekšējās divās dienās lietus pamatīgi ir iegriezis turnīra rīkotājiem. Pirmdien tika atceltas visas spēles, bet otrdien līdz galam tika aizvadītas vien divas sieviešu vienspēļu turnīra cīņas, kuras tika iesāktas jau svētdien.
Jau iepriekš lietus manāmi iejaucies šī gada Francijas atklātā čempionāta norisē, kas bieži licis atlikt spēles vai pārtraukt to norisi.

Gulbis pasaules rangā pašlaik ieņem 80.vietu, kamēr turnīrā ar 12.numuru izliktais Gofēns meklējams 13.pozīcijā.