Foto- LETA/EPA

Gulbis neizmanto divas mačbumbas un sesto reizi karjerā piekāpjas Džokovičam 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis sev ļoti sekmīgā Monreālas “Masters 1000” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā piektdien neizmantoja divas mačbumbas un ar rezultātu 7-5, 6-7 (7:9), 1-6 piekāpās ATP ranga līderim Novākam Džokovičam no Serbijas.
Līdz ar to Gulbis nākamās nedēļas ATP rangā pakāpsies par aptuveni 20 pozīcijām, bet šī brīža pasaules labākais tenisists šogad joprojām piedzīvojis tikai trīs zaudējumus.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Mačs sākās vairākas stundas vēlāk par plānoto, jo spēļu norisi gan aizkavēja lietus, gan arī vairāk nekā trīs stundas ilgu trilleri aizvadīja francūzis Žeremī Šardī un Džons Isners no ASV. Duelim tomēr sākoties, pirmajos piecos geimos samērā droši uzvarēja servētāji. Sestajā geimā pie latvieša serves Džokovičs veica pirmo breiku, tomēr nākamajā uzreiz Gulbis revanšējās. Pēc tam 11.geimā latvietis vēlreiz lauza pretinieku un spēja svinēt uzvaru pirmajā setā.

Otrajā setā tenisisti ar breikiem apmainījās piektajā un sestajā geimā. Kaut bija vēl vairākas breikbumas, turklā Džokovičam desmitajā geimā arī divas setbumbas, uzvarētājs tā arī netika noskaidrots, tāpēc sportistiem nācās spēlēt taibreiku. Tajā Gulbis vairākkārt ieguva vadību (3:0 un 4:3), turklāt, panākot 6:4, viņš tika arī pie divām mačbumbām. Dramatiskajā duelī Džokovičs ne tikai atspēlējās, bet izšķirošajās izspēlēs pats aizgāja priekšā un ar ceturto setbumbu pagarināja dueli – 7-6 (9:7).

Kaut iepriekš šajā turnīrā Gulbis vairākkārt bija aizvadījis ļoti labus trešos setus, šoreiz tā nospēlēja ranga līderis. Džokovičs jau pirmajā geimā lauza latvieša servi, vēlāk to paveica vēl divas reizes un noslēdza dueli savā labā.

Pēc ļoti neveiksmīga sezonas sākuma, šis latvietim bija sekmīgākais turnīrs šosezon. Tā laikā viņš guva tikpat uzvaru, cik visā līdzšinējā sezonā – piecas. Turklāt iepriekšējo reizi pie piecām uzvarām pēc kārtas Gulbis tika pērnā gada Francijas atklātajā čempionātā, kad viņa panākumu sēriju arī apturēja tieši Džokovičs.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies sešas reizes, Gulbim svinot vienu uzvaru, kad viņš bija pārāks 2009.gada sākumā notikušajā Brisbenas ATP turnīrā. Nākamajos divos savstarpējos mačos Gulbis kopā spēja uzvarēt tikai septiņos geimos, bet pērnā “French Open” pusfinālā atņēma pretiniekam vienu setu.

Kā zināms, Gulbis turnīru uzsāka ar kvalifikāciju. Tās pirmajā kārtā Latvijas tenisists ar 6-4, 6-3 uzveica slovēni Blažu Rolu, savukārt otrajā kārtā ar devīto numuru izliktais latvietis ar 6-7 (7:9), 7-5, 6-3 pārspēja kvalifikācijas pirmo numuru francūzi Nikolā Maī.
Turpinājumā pamatturnīra pirmajā mačā otrdien viņš ar 3-6, 7-6 (10:8), 6-1 pārspēja savu treniņbiedru austrieti Dominiku Tīmu, turklāt otrajā setā atspēlēja divas mačbumbas, otrajā duelī trešdien ar 6-2, 5-7, 6-3 pārspēja čehu Lukāšu Rosolu, bet trešajā kārtā ceturtdien ar 6-4, 6-4 bija pārāks arī pār amerikāni Donaldu Jangu.

Kvalifikācijas pārvarēšana un ceturtdaļfināla sasniegšana pamatturnīrā Gulbim deva 205 ATP ranga punktus, kas viņam nākamajā nedēļā ATP rangā ļaus pacelties par aptuveni 20 pozīcijām.

“Masters” sērijas turnīros ceturtdaļfinālu viņš bija sasniedzis tikai sesto reizi karjerā un pirmo kopš pērnā gada maijā notikušajām Madrides sacensībām, bet pusfinālā viņš joprojām spējis iekļūt tikai vienu reizi – 2010.gada Romas sacensībās.

Šonedēļ ATP rangā Gulbis ieņem 87.vietu, bet Džokovičs jau ilgstoši ir pirmajā vietā. Rangā tik zemu esošam tenisistam Džokovičs nav zaudējis jau kopš 2008.gada.

Zīmīgi, ka pirms Monreālas turnīra Gulbis šosezon ne reizi nebija guvis kaut divus panākumus pēc kārtas, taču šobrīd viņa kontā šajā turnīrā ir jau piecas uzvaras. Šīs sezonas 28 spēlēs Gulbis, ieskaitot arī kvalifikācijas sacensības, tagad ticis pie desmit uzvarām.
Tikmēr Džokovičs šo turnīru bija iesācis ļoti pārliecinoši. Pirmā kārta viņam bija brīva, otrajā kārtā ar 6-3, 7-6 (7:4) tika pieveikts Tomašs Beluči no Brazīlijas, bet trešajā kārtā – pārliecinoši nepilnas stundas laikā ar 6-2, 6-1 uzveikts arī amerikānis Džeks Soks, kas turklāt viņam bija 50.panākums šogad. Šajā turnīrā Džokovičs triumfējis trīs reizes, bet “Masters” sērijas turnīros pēc mača ar Gulbi uzvarējis jau 29spēlēs pēc kārtas.

Šis Džokovičam ir pirmais turnīrs kopš Vimbldonas čempionāta, kurā viņš tika pie karjeras devītā “Grand Slam” titula. Šogad serbs visos “Grand Slam” turnīros aizkļuvis līdz finālam, uzvarot arī Austrālijā, bet Francijā titula mačā piekāpjoties šveicietim Stanam Vavrinkam. Tāpat viņš šogad triumfējis “Masters” turnīros Indianvelsā, Maiami, Montekarlo un Romā. Ātrāk par finālu Džokovičs šogad apstājies tikai vienā turnīrā – pašā gada sākumā notikušajās Dohas 250 punktu sacensībās, kur zaudēja ceturtdaļfinālā.
Pusfinālā Džokovičs sacentīsies ar Šardī.

“Rogers Cup” turnīrs vīriem pāra gados risinās Toronto, bet nepāra – Monreālā. Līdz ar to šogad rīkošanas kārta pienākusi Monreālai, kur pirms diviem gadiem latvietis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Savukārt pērn Toronto latvietis zaudēja otrajā kārtā, tiekot pie 45 pasaules ranga punktiem, kurus šogad arī izdevās aizstāvēt.