Gulbis netiek līdz Roterdamas turnīra finālam 1

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Roterdamas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra pusfinālā sestdien ar rezultātu 3-6, 2-6 zaudēja čeham Tomāšam Berdiham, kurš sacensībās izlikts ar trešo numuru.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvietis līdz ar to neizmantoja iespēju iekļūt savā piektajā ATP vienspēļu sacensību finālā.

Abi tenisisti cīņu iesāka līdzvērtīgi, uzvarot katrs pie savas serves (1-1). Trešajā geimā Gulbis pieļāva vairākas kļūdas, kas ļāva čeham tikt pie otrā punkta mačā. Sekojošajā geimā latvietis turpināja kļūdīties, ļaujot Berdiham pirmo reizi spēlē lauzt pretinieka servi (3-1). Turpinājumā abi sportisti apmainījās ar punktiem (4-2), savukārt astotajā geimā Latvijas tenisists pirmo reizi spēlē uzvarēja visās izspēlēs, samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem (5-3). Nākamajā geimā gan čehs turpināja dominēt savās servēs, izcīnot panākumu pirmajā setā.

Arī otrajā setā sportisti startēja līdzvērtīgi, izcīnot pa punktam, bet trešajā geimā Gulbis tikai ar pūlēm nosargāja savu servi. Aizraujošs izvērtās ceturtais geims, kurā Gulbis sākotnēji nonāca zaudētāju lomā ar 0-40, bet pēcāk atspēlējās. Tomēr latvietis nespēja izmantot breikbumbu, kuru pēc brīža atguva Berdihs (2-2). Nākamajā geimā čehs otro reizi mačā lauza Gulbja servi, panākdams vadību setā ar 3-2. Septītajā geimā Berdihs trešo reizi lauza Gulbja servi, bet pēc tam tika galā ar savu servi, uzvarot visā spēlē.

Gulbis ATP rangā pašlaik ieņem 24.vietu, bet Berdihs ir septītajā pozīcijā, par divām vietām atpaliekot no sava karjeras rekorda. Turnīrā čehs izlikts ar trešo numuru.