opennicecotedazur.com

Gulbis Nicā izcīna savu sesto ATP titulu karjerā 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis sestdien triumfēja Nicas “ATP World Tour 250” sērijas turnīrā, izcīnot savu sesto titulu karjerā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Finālmačā latvietis ar 6-1, 7-6 (7:5) pārspēja Argentīnas tenisistu Frederiko del Bonisu.

Abi tenisisti maču iesāka, uzvarot pie savām servēm, bet latvietis savu pirmo breikbumbu šajā spēlē ieguva ceturtajā geimā, ko arī pamanījās izmantot, panākot 3-1 sev par labu. Turpinājumā Gulbis spēlēja gana pārliecinoši, bet sestajā geimā lauza del Bonisa servi vēlreiz, panākot 5-1, savukārt sekojošajā geimā latvietis ar nelielām grūtībām tomēr pamanījās nosargāt savu servi un pārliecinoši triumfēt setā.

Otrajā setā abi tenisisti savā starpā aizvadīja jau ļoti sīvu dueli. Nevienā no geimiem sportisti neļāva lauzt savu servi, lai gan septītajā geimā del Boniss tika pat pie trim breikbumbām, taču no tām neizmantoja nevienu. Jau nākamajā geimā arī Gulbim bija divas iespējas lauzt argentīnieša servi, taču latvietis tās neizmantoja, bet sets noslēdzās taibreikā.

Tajā turpinājās ļoti sīva cīņa, taču Gulbis prata to noslēgt sev par labu ar 7:5 un izcīnīt sesto ATP titulu karjerā.

Zīmīgi, ka savas karjeras laikā Gulbis tā arī ne reizi nav zaudējis neviena ATP turnīra finālmačā, bet sestdien viņš pirmo reizi triumfēja sacensībās, kas norisinās uz māla seguma.

Gulbis ATP rangā ieņem 19.vietu, bet viņa šīs dienas pretinieks atrodas 45.pozīcijā.

Gulbim šī jau kļuvusi par sekmīgo sezonu karjerā, kaut pagaidām tā ir tikai pusē. Trešdien Gulbis astoto reizi šosezon sasniedza ATP turnīra ceturtdaļfinālu, kas viņam iepriekš nebija izdevies, bet nu viņš izcīnījis jau otro titulu šogad.

Šogad latvietis uzvarējis 27 no 37 ATP līmeņa mačiem, izcīnot divus titulus. ATP čempionu rangā, kurā tiek vērā tikai šogad nopelnītie punkti, Gulbis pašlaik atrodas 11.vietā.

Gulbis sacensībās bija izlikts ar otro numuru, kas viņam deva brīvu pirmo kārtu, otrajā kārtā viņš ar 6-7 (4:7), 6-4, 6-1 uzvarēja slovāku Martinu Kližanu, bet ceturtdien ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 6-3, 3-6, 7-6 (7:5) pieveica sev labi zināmo krievu Dmitriju Tursunovu. Savukārt pusfinālā Latvijas labākais tenisists ar 6-0, 6-3 pārliecinoši uzvarēja pagājušā gada turnīra čempionu Alvertu Montanjesu no Spānijas.

Par uzvaru turnīrā Gulbis nopelnījis 250 ATP ranga punktus.

Arī del Bonisam šis bija otrais fināls šogad – vēl martā viņš triumfēja Sanpaulu ” ATP World Tour 250″ sērijas tenisa turnīrā.

Kopumā argentīnietis šosezon uzvarējis 15 no 28 mačiem, bet šī turnīra pirmajā kārtā ar septīto numuru izliktais tenisists ar 7-5, 6-3 pieveica Mihailu Kukuškinu no Kazahstānas, bet pēc tam ar 6-2, 6-4 uzvarēja arī francūzi Polu-Anrī Matjē. Savukārt trešajā kārtā del Boniss negaidīti ar 6-4, 5-7, 7-6 (8:6) pārspēja turnīra galveno favorītu Džonu Isneru, bet piektdien pusfinālā viņš ar rezultātu 6-2, 6-4 uzvarēja ar ceturto numuru izlikto francūzi Žilu Simonu.

Gulbis un del Boniss iepriekš savā starpā nebija tikušies.

Gulbis tik augstu kādā ATP turnīrā bija izlikts pirmoreiz karjerā. Gulbis un Isners ir vienīgie no pasaules ranga labāko divdesmitnieka spēlētājiem, kas šonedēļ piedalās sacensībās.

Pagājušajā nedēļā latvietis startēja Romas “Masters 1000” sērijas sacensībās, kur tika līdz trešajai kārtai jeb astotdaļfinālam.

Gulbis iepriekš vienīgo reizi Nicā spēlēja 2011.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, bet pērn šajā nedēļā latvietis turnīros nepiedalījās, tādēļ ranga punkti viņam nebija jāaizstāv.