AFP/LETA

Gulbis Nicā sāk ar uzvaru pār Kližanu 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Nicas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra otrās kārtas mačā trešdien ar rezultātu 6-7 (4:7), 6-4, 6-1 uzvarēja slovāku Martinu Kližanu, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188

Pirmajos divos geimos pie Gulbja serves latvietis neļāva pretiniekam uzvarēt nevienā no izspēlēm, bet ceturtajā geimā ieguva vienu breikbumbu, kuru tūdaļ pat izmantoja. Nākamajā geimā Gulbis ar vēl vienu pārliecinošu sniegumu pie savas serves panāca rezultātu 4-1. Tomēr septītajā geimā Kližans negaidīti ieguva uzreiz trīs breikbumbas, no kurām izmantoja otro, bet geimu vēlāk panāca neizšķirtu 4-4. Nākamajos divos geimos katrs no sportistiem pie savas serves uzvarēja visās izspēlēs, bet pārliecinoši viņi darbojās arī 11. un 12.geimā.

Līdz ar to pirmā seta uzvarētājs noskaidrojās taibreikā. Tajā Kližans uzvarēja divās izspēlēs pie Gulbja serves pēc kārtas un panāca 4:1 savā labā, bet latvietis vēlāk atbildēja ar to pašu. Pēc tam gan slovāks vēlreiz pārņēma iniciatīvu, kas viņam ļāva taibreikā uzvarēt ar 7:4.

Otrā seta pirmie četri geimi aizritēja ļoti saspringtā cīņā, tomēr abi tenisisti savu servi nosargāja. Piektajā geimā otro breiku mačā ieguva Gulbis, kurš ar otro piegājienu panāca 3-2 savā labā, bet geimu vēlāk izvirzījās vadībā ar 4-2. Arī šoreiz Kližans spēja atgūties, kad astotajā geimā ieguva divas breikbumbas un izmantoja pirmo no tām, panākot neizšķirtu 4-4. Tomēr jau nākamajā geimā ar to pašu atbildēja Gulbis, kurš izmantoja pirmo no divām breikbumbām, bet smagajā desmitajā geimā ar trešo piegājienu nodrošināja panākumu setā ar 6-4.

Trešo setu Gulbis sāka ļoti pārliecinoši, no otrā līdz ceturtajam geimam zaudējot tikai vienā izspēlē un reizi laužot sāncenša servi, kas viņam deva vadību ar 3-1. Piektajā geimā Gulbis ar otro mēģinājumu vēlreiz lauza Kližana servi, bet geimu vēlāk panāca jau 5-1 sev par labu. Uzvaru latvietis nodrošināja ar vēl vienu lauztu servi septītajā geimā.

Gulbis ATP rangā ieņem 19.vietu, bet Kližans atrodams 62.pozīcijā. Abu tenisistu ceļi iepriekš nebija krustojušies.

Gulbis sacensībās izlikts ar otro numuru, kas viņam deva brīvu pirmo kārtu, savukārt Kližans pirmās kārtas cīņā otrdien ar 4-6, 6-3, 6-4 pārspēja austrālieti Bernardu Tomiču.

Par otrās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnījis 45 ATP ranga punktus.

Trešajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā Gulbis tiksies ar krievu Dmitriju Tursunovu, kurš ir pasaules 32.rakete un turnīrā izlikts ar piekto numuru. Viņš trešdien ar 6-3, 6-4 uzvarēja nīderlandieti Robinu Hāsi, kurš ATP rangā ieņem 50.pozīciju.

Ar pirmo numuru šajā turnīrā izlikts amerikānis Džons Isners, bet Gulbis tik augstu kādā ATP turnīrā izlikts pirmoreiz karjerā.

Šis Gulbim ir pēdējais turnīrs pirms Francijas atklātā čempionāta, kas sāksies jau svētdien. Nedēļā pirms šī turnīra no pasaules ranga labāko divdesmitnieka sacensībās piedalās tikai Isners un Gulbis.