Sports

Gulbis pakāpjas par vienu pozīciju ATP rangā 0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis pirmdien publicētajā jaunākajā ATP rangā pakāpies par vienu pozīciju un tagad atrodas 61.vietā.

Gulbis pirms divām nedēļām cieta zaudējumu Vimbldonas čempionāta pirmajā kārtā.

Ja Gulbis sezonas pirmo pusi iesāka neveiksmīgi, kopš maija sākumā notikušā Romas turnīra viņš guvis deviņas uzvaras 14 mačos, tiesa četri no tiem bijuši kvalifikācijas sacensību laikā. Pirms tam latvietis bija zaudējis sešos mačos pēc kārtas.

Šajā nedēļā viņš nespēlēs, jo nav iekļauts Latvijas izlases sastāvā Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas cīņai ar Baltkrieviju.

Tikmēr Latvijas otrā rakete Miķelis Lībietis šonedēļ ATP rangā zaudējis desmit vietas un noslīdējis uz 475.pozīciju. Iepriekšējā rangā Lībietis bija sasniedzis savu karjeras augstāko pozīciju. Savukārt Mārtiņš Podžus piedzīvojis kritumu par 12 vietām un tagad ir 769.pozīcijā, bet viņa dvīņubrālis Jānis pakāpies par piecām pozīcijām uz 1211.vietu.

Vēl Artūrs Lazdiņš ir 1339.vietā, kamēr Mikus Losbergs – 1692.pozīcijā.

Lībietis, brāļi Podži un Losbergs šonedēļ spēlēs Deivisa kausa izcīņā. Savukārt pretinieku komandā no Baltkrievijas visaugstāk rangā atrodas Iļja Ivaška, kurš vienspēļu rangā atrodams 242.pozīcijā. Tāpat komandā būs Andrejs Vasiļevskis (vienspēļu rangā 604.vieta), Jaraslavs Šila (741.vieta) un Aļaksandrs Burijs, kura vienspēļu rangā nav, bet ieņem 70.vietu dubultspēļu ieskaitē.

Joprojām pārliecinošs pasaules ranga līderis ir serbs Novāks Džokovičs, kuram seko Vimbldonas čempions Endijs Marejs.

Pasaules ranga trešo vietu ieņem leģendārais šveicietis Federers, kamēr ceturto vietu ieņem traumu guvušais spānis Rafaels Nadals. Piektais ir Stans Vavrinka no Šveices, sestais japānis Kei Nišikori, bet septītais Vimbldonas finālists Milošs Raoničs no Kanādas.

Saistītie raksti

Uz astoto vietu pakāpies čehs Tomāšs Berdihs, par pozīciju zemāk nobīdot austrieti Dominiku Tīmu, bet desmitniekā iekļuvis francūzis Žo Vilfrīds Tsonga, kurš pakāpies par divām pozīcijām.

ATP dubultspēļu rangā valsts pirmā rakete ir Lībietis, kurš pakāpies par vienu pozīciju un ieņem karjeras rekordaugsto 361.vietu. Dvīņubrāļi Mārtiņš un Jānis Podži atrodas attiecīgi 891. un 896.vietā, bet Lazdiņš ir 1168.pozīcijā.

LA.lv