Gulbis pārliecinoši panāk 1:1 0

Latvijas tenisa izlase pēc piektdienas vienspēlēm savā laukumā cīnās neizšķirti ar Somiju izšķirošajā duelī par vietu Devisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā. Dienas otrajā vienspēlē Latvijas izlases līderis Ernests Gulbis, kuram ATP rangā pašlaik 36.vieta, ar 6-2, 6-4, 6-1 uzvarēja Herko Polanenu, kurš ATP rangā ieņem 737.pozīciju.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas

“Kad uzzināju, ka nespēlēs Jarko Nieminens, biju sarūgtināts. Gribēju, lai skatītājiem būtu interesantāk. Kad spēlēju pret labu pretinieku, automātiski ceļu savu līmeni augstāk. Ar šādiem, kā šodien, grūti atrast savu ritmu. Ar Nieminenu būtu patīkamāk spēlēt. Tomēr šodien galvenais bija uzvarēt – kaut vai ar nesmuku tenisu. Latvijā visi no manis sagaida uzvaru, un tas ir zināms spiediens. Jūtu gan pozitīvo, gan negatīvo enerģiju. Mājās spēlēt ir grūtāk, jo ir cilvēki, kas novēl zaudējumu. Mēģinu paiet no visa nost un neizrādīt nekādas emocijas. Latvijā izrādu mazāk emociju nekā ārzemēs. Neapskaužu Miķeli Lībieti. Man pirmais mačs bija Lielupē ar 100 skatītājiem, bet arī tur rokas un kājas bija kā no akmens. Saprotu, ka viņš šodien nenospēlēja tik labi, kā treniņos. Viņš agri vai vēlu būs stabils otrais numurs izlasē,” savu spēli komentēja Ernests Gulbis.

Pirmajos četros geimos neviens no tenisistiem pie iniciatīvas netika, Gulbim pieļaujot vairākas paviršības, bet Polanenam demonstrējot kopumā ļoti saturīgu sniegumu. Piektā geima izskaņā Gulbis tika pie savas pirmās breikbumbas, kas, pateicoties soma kļūdai, tika izmantota. Nākamajā geimā latvietis ļoti pārliecinoši panāca 4-2 savā labā. Pie vienas breikbumbas Gulbis tika arī septītajā geimā, kura atkal tika izmantota, bet ar četrām uzvarētām izspēlēm pēc kārtas nākamajā geimā latvietis nodrošināja pārliecinošu panākumu pirmajā setā.

Otrā seta ievadā otrajā geimā Gulbis pie savas serves pieļāva vairākas rupjas kļūdas un atvēlēja sāncensim breikbumbu, kas gan palika neizmantota. Ļoti spraigā cīņā latvietim trešajā geimā izdevās lauzt Polanena servi, taču pēc tam somu tenisists sāka pieļaut daudzas kļūdas, kā rezultātā Gulbis bija tuvu vēl vienai lauztai servei, tomēr iespējas palika neizmantotas. Arī nākamajos trīs geimos spēles raksturs neimainījās – Gulbis pie savas serves bija ļoti pārliecinošs, taču pie pretinieka serves viņam punkti nāca ar lielām grūtībām. Pēc astoņiem geimiem latvietis atradās vadībā ar 5-3, bet par uzvaru viņš parūpējās divus geimus vēlāk, kad uzvarēja visās četrās izspēlēs.

Trešo setu Gulbis uzsāka ļoti pārliecinoši un droši soļoja pretim uzvarai mačā. Viņš lauza pretinieka servi gan pirmajā, gan trešajā geimā, bet pie savas serves abos pirmajos geimos panākumus neliedza izcīnīt pat daudzās pieļautās kļūdas. Panācis 4-0 savā labā, latvietis piektajā geimā zaudēja punktu pie Polanena serves, bet nākamajā geimā droši panāca 5-1 savā labā. Nākamajā geimā pie sāncenša serves Gulbis ieguva vienu mačbumbu, kuru izmantoja.

Līdz ar to pēc pirmās dienas dueļa rezultāts ir neizšķirts 1-1.

Dubultspēle tiks aizvadīta sestdien, un tajā plānots, ka Andis Juška un Mārtiņš Podžus spēkosies pret brāļiem Miki un Henri Kontineniem.

Dienu vēlāk vienspēlēs Gulbis un Lībietis būs mainītās lomās – vispirms labākais Latvijas tenisists tiksies ar M.Kontinenu, bet pēcāk Lībietis spēlēs pret Polanenu. Tiesa, komandu kapteiņi izmaiņas mača dalībnieku vidū var veikt vēl 15 minūtes pirms tā sākuma.

Šīs cīņas uzvarētāji nākamgad spēlēs Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā, bet zaudētāji turpinās sacensties otrajā grupā. Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā līdz šim spējusi iekļūt vien divas reizes – 2008. un 2010.gadā.