AFP/LETA

Gulbis pārliecinoši sasniedz Nicas turnīra finālu 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis piektdien pārliecinoši sasniedza Nicas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra finālu.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8

Pusfināla mačā latvietis ar 6-0, 6-3 uzvarēja pagājušā gada turnīra čempionu Alvertu Montanjesu no Spānijas.

Latvijas tenisistam jau otrajā geimā izdevās lauzt Montanjesa servi, izvirzoties vadībā ar 2-0. Arī nākamajos divos geimos Gulbis turpināja spēlēt ļoti pārliecinoši, palielinot savu pārsvaru līdz četriem punktiem, turklāt ceturtajā geimā latvietis sāncensim neļāva uzvarēt nevienā izspēlē, bez lielām grūtībām laužot pretinieka servi.

Arī nākamajos divos geimos Gulbis bija labāks, tiekot pie “sausās” uzvaras setā.

Otro setu atkal labāk iesāka Gulbis, vienreiz laužot Spānijas sportista servi un izvirzoties vadībā ar 3-0. Tomēr pēc tam ar to pašu atbildēja Montanjess, tādejādi gūstot savus pirmos punktus šajā mačā un panākot izlīdzinājumu setā. Taču tie izrādījās spāņa pēdējie punkti šajā duelī, jo nākamajos trīs geimos atkal labāks izrādījās Gulbis, uzvarot setā ar 6-3.

Zīmīgi, ka Montanjess Gulbim zaudējis jau piekto reizi, kas ir tikpat, cik latvietim piekāpies viņa parocīgākais “klients” soms Jarko Nieminens. Līdz šim Latvijas labākais tenisists nebija uzvarējis nevienā pusfināla mačā, kas norisinās uz māla.

Par fināla sasniegšanu Gulbis nopelnījis 150 ATP ranga punktus.

Gulbis ATP rangā ieņem 19.vietu, bet Montanjess atrodams 61.pozīcijā.

Gulbim šī jau kļuvusi par sekmīgo sezonu karjerā, kaut pagaidām tā ir tikai pusē. Trešdien Gulbis astoto reizi šosezon sasniedza ATP turnīra ceturtdaļfinālu, kas viņam iepriekš nebija izdevies, bet pēc tam viņš ceturto reizi šosezon iekļuva pusfinālā, kas arī ir jauns latvieša gada labākais sasniegums. Savukārt kāda turnīra finālā latvietis šogad spēlēs jau otro reizi.

Šogad latvietis uzvarējis 26 no 36 ATP līmeņa mačiem, izcīnot vienu titulu. ATP čempionu rangā, kurā tiek vērā tikai šogad nopelnītie punkti, Gulbis pašlaik atrodas 11.vietā.

Gulbis sacensībās izlikts ar otro numuru, kas viņam deva brīvu pirmo kārtu, otrajā kārtā viņš ar 6-7 (4:7), 6-4, 6-1 uzvarēja slovāku Martinu Kližanu, bet ceturtdien ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 6-3, 3-6, 7-6 (7:5) pieveica sev labi zināmo krievu Dmitriju Tursunovu.

Montanjess pērn Nicā tika pie sava sestā ATP titula karjerā, bet pēc tam viņš pērn sasniedza vien viena turnīra pusfinālu. Šogad viņš pirms Nicas tikai reizi bija sasniedzis ATP turnīra ceturtdaļfinālu.

Šonedēļ Montanjess pirmajā kārtā ar 6-1, 6-3 pārspēja austrālieti Metjū Ebdenu, otrajā kārtā ar 4-6, 6-3, 6-2 pieveica amerikāni Semu Kveriju, kurš sacensībās iekļuva kā kvalifikācijas laimīgais zaudētājs, bet ceturtdaļfinālā ar 6-7 (6:8), 6-4, 6-4 pārspēja kvalifikācijas sacensības pārvarējušo argentīnieti Leonardo Majeru.

Abi tenisisti līdz šim savā starpā tikušies piecas reizes, Gulbim tiekot pie panākumiem četrās iepriekšējās cīņās un uzvarot deviņos setos pēc kārtas. Līdz šim pēdējais abu duelis bija vēl šajā māla sezonā, kad Barselonas “ATP World Tour 500” sērijas sacensībās latvietis izcīnīja uzvaru ar 7-5, 6-1.

Finālā Gulbis tiksies ar argentīnieti Frederiko del Bonisu vai francūzi Žilu Simonu.

Ar pirmo numuru šajā turnīrā bija izlikts amerikānis Džons Isners, kurš zaudēja ceturtdaļfinālā, bet Gulbis tik augstu kādā ATP turnīrā bija izlikts pirmoreiz karjerā. Gulbis un Isners ir vienīgie no pasaules ranga labāko divdesmitnieka spēlētājiem, kas šonedēļ piedalās sacensībās.

Pagājušajā nedēļā latvietis startēja Romas “Masters 1000” sērijas sacensībās, kur tika līdz trešajai kārtai jeb astotdaļfinālam.

Gulbis iepriekš vienīgo reizi Nicā spēlēja 2011.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, bet pērn šajā nedēļā latvietis turnīros nepiedalījās, tādēļ ranga punkti viņam nebija jāaizstāv.