Gulbis pārliecinoši sasniedz Sanktpēterburgas turnīra pusfinālu 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Sanktpēterburgas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra vienspēļu sacensību ceturtdaļfināla mačā piektdien ar rezultātu 6-1, 6-2 pārliecinoši uzvarēja spāni Roverto Bautistu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Turpinājumā cīņā par vietu finālā Gulbis tiksies ar poli Mihalu Pšišesniju, kurš pasaules rangā ieņem 112.vietu.

Pirmajā geimā pie savas serves Gulbis zaudēja tikai vienā izspēlē, bet otrajā geimā ieguva pirmo breiku mačā, kad pie rezultāta 40:30 izmantoja vienīgo iekrāto breikbumbu. Nākamajā geimā pie savas serves latvietis atkal piekāpās tikai vienā izspēlē, bet ceturtajā geimā ieguva trīs breikbumbas. Tās visas Bautista spēja atspēlēt, seta izskaņā tika galā ar vēl vienu Gulbja breikbumbu, bet ar piekto mēģinājumu latvietim tomēr izdevās otro reizi pēc kārtas lauzt sāncenša servi.

Piektajā geimā Gulbis uzvarēja visās četrās izspēlēs un pārliecinoši panāca 5-0 savā labā, bet nākamajā geimā Bautista beidzot spēja savu servi nosargāt un vienu punktu atguva. Septītajā geimā latvietis ieguva trīs setbumbas, taču spēja izmantot tikai pēdējo no tām, nodrošinot uzvaru setā ar 6-1.

Otrā seta ievadā abi tenisisti uzvarēja pa vienam geimam pie savas serves, bet trešajā geimā Gulbis pēc divu breikbumbu neizmantošanas tika arī pie trešās iespējas un panāca 2-1 savā labā. Nākamajā geimā latvietis kārtējo reizi pie savas serves zaudēja tikai vienā izspēlē un panāca divu punktu pārsvaru. Pēc vēl viena pārliecinoša snieguma pie savas serves pēc sešiem geimiem Gulbis atradās vadībā ar 4-2, bet geimu vēlāk ieguva divas breikbumbas. Izmantojis otro no tām, latvietis panāca jau 5-2 savā labā, bet sekojušajā geimā nodrošināja panākumu, vēl vienu reizi ļaujot pretiniekam uzvarēt tikai vienā izspēlē.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies vienu reizi – pērnā gada septembrī viņu ceļi krustojās Francijas pilsētā Orleānā notiekošā “Challenger” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, kad Gulbis izstājās pēc zaudēta pirmā seta ar rezultātu 6-7 (7:9).