foto – Reuters/Scanpix

Gulbis piecu setu maratonā pārvar Vimbldonas pirmo kārtu 0

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis otrdien smagā piecu setu cīņā sasniedza sezonas trešā “Grand Slam” turnīra – Vimbldonas čempionāta – otro kārtu.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Pirmās kārtas mačā Gulbis ar 4-6, 6-3, 7-6 (7:3), 3-6, 6-4 uzvarēja britu Džeju Klārku. Turpinājumā latvietis tiksies ar turnīra 22.numuru Damiru Džumhuru no Bosnijas un Hercegovinas (pasaules 23.numurs), kurš pirmās kārtas cīņā ar 6-3, 6-2, 6-4 uzvarēja vācieti Maksimilianu Martereru (ATP 48.).

Par iekļūšanu pamatturnīra otrajā kārtā Gulbis nopelnījis 45 ATP ranga punktus. Tāpat 25 punkti viņam pienākas par Vimbldonas kvalifikācijas pārvarēšanu.

“Grand Slam” debitants Klārks savā pirmajā geimā nobreikoja Gulbi un pēcāk izvirzījās vadībā ar 2-0. Abi sportisti pirmā seta turpinājumā apmainījās ar uzvarētiem geimiem, panākumu pirmajā mača nogrieznī ar 6-4 izcīnot Klārkam.

Gulbis savu pretinieku pirmajā setā ne reizi nenobreikoja.

Otrajā setā Gulbis spēlēja pārliecinoši, ne reizi nezaudējot savu servi. Savukārt ceturtajā geimā viņš nobreikoja Klārku un panāca svarīgu pārsvaru 3-1. Sekoja uzvara nākamajā geimā un pārsvars netika zaudēts, kas ļāva Gulbim uzvarēt setā.

Abi tenisisti aizvadīja ļoti līdzvērtīgu trešo setu, nevienam netiekot pat pie breika iespējas. Līdz ar to sets tika izšķirts taibreikā. Tajā labāk veicās Gulbim, kurš no 2:2 panāca 5:2, pārsvaru nosargājot un uzvarot ar 7:3.

Ceturtais sets Gulbim gan nebija veiksmīgs. Lai arī sākumā tenisisti cīnījās līdzīgi, piektajā geimā Klārks pirmo reizi kopš pirmā seta lauza pretinieka servi. Tiesa, savos serves geimos neveiksmīgi vairāk nospēlēja latvietis, turklāt vēlreiz sāncensis breiku ieguva devītajā geimā, ceturtajā setā uzvarot ar 6-3.

Šī dueļa uzvarētājs tādējādi tika noskaidrots izšķirošajā – piektajā – setā. Jau tā pirmajā geimā Gulbis tika pie vienas breikbumbas, ko gan Klārks atspēlēja. Pēc tam latvietis pie vēl vienas breika iespējas tika svarīgajā devītajā geimā, turklāt to viņš arī izmantoja. Līdz ar to latvietis nākamajā geimā servēja par uzvaru šajā spēlē, taču to viņš sāka ar dubultkļūdu. Pēc tam Gulbis saņēmās, trīs reizes pēc kārtas izpildot “eisus” un arī gūstot uzvaru šajā mačā.

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Gulbis ATP rangā ieņem 138.vietu un iepriekš viņš pārvarēja Vimbldonas kvalifikāciju, kamēr mājinieks Klārks ir planētas 218.rakete, bet dalībai šajā turnīrā bija saņēmis rīkotāju piešķirto ielūgumu jeb “wild card”.

Abiem tenisistiem šī bija pirmā savstarpējā tikšanās reize.