EPA/LETA

Gulbis pieveic arī Sepi, priekšā Nadals 0

Latvijas tenisists Ernests Gulbis pirmdien Indianvelsas “Masters” tenisa turnīrā (ASV) trešās kārtas spēlē saspringtā cīņā uzvarēja itāli Andreasu Sepi un iekļuva astotdaļfinālā, kur tiksies ar slaveno spāņu tenisistu rafaelu Nadalu.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Gulbis divas stundas un 35 minūtes ilgušajā cīņā guva panākumu trīs setos ar 5-7, 6-3, 6-4, izcīnot 13. uzvaru pēc kārtas. Latvijas tenisists, kurš pēc triumfa Delrejbīčas turnīrā pasaules rangā ieņem 67. vietu, Sepi uzvarēja ceturto reizi piecos savstarpējos mačos. Itāļu tenisists pasaules rangā ieņem 20. vietu.

Spēles sākums Gulbim bija veiksmīgs, jo izdevās izvirzīties vadībā ar 3-0, un pie rezultāta 5-3 Latvijas tenisistam bija iespēja servēt uz uzvaru setā. Taču Sepi lauza cīņas gaitu un guva nākamos četrus punktus pēc kārtas, divas reizes laužot pretinieka servi un uzvarot pirmajā setā ar 7-5.

Otrajā setā rezultāts līdzīgi auga līdz astotajam geimam, kad Gulbim izdevās gūt punktu pie pretinieka serves un panākt 5-3, bet pēc tam nodrošināt uzvaru setā. Līdzīgs scenārijs bija arī trešajā setā, kad pie rezultāta 3-3 Gulbis lauza pretinieka servi, izvirzoties vadībā ar 4-3 un beigās cīņu droši aizvadot līdz uzvarai.

Astotdaļfinālā Gulbis tiksies ar pasaules ranga 5. numuru spāni Rafaelu Nadalu, kurš turnīra trešo kārtu pārvarēja bez spēlēšanas, jo viņa pretinieks Leonardo Maijers no Argentīnas traumas dēļ no cīņas atteicās.

Jau ziņots, ka iepriekš kvalifikācijā ar pirmo numuru izliktais Gulbis divās spēlēs par iekļūšanu pamatsacensībās pārspēja mājinieku Kristianu Harisonu un beļģi Olivjē Rohusu, pamatturnīru sāka ar uzvaru pār Spānijas tenisistu Felisiano Lopesu, bet otrajā kārtā pārliecinoši sagrāva pasaules ranga 9. vietā esošo serbu Janko Tipsareviču.

Uz cietā seguma notiekošā Indianvelsas “Masters” turnīra balvu fonds ir 5,03 miljoni ASV dolāru.