Foto – AFP/LETA

Gulbis pirmo reizi apspēlē spāni Verdasko 0

Barselonas ATP sērijas turnīra otrajā kārtā Latvijas tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis ar 6:3, 6:4 pārspēja spāni Fernando Verdasko.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Ranga tabulā šonedēļ mazliet augstāk – attiecīgi 53. un 35. vieta, ir Verdasko, tomēr par spēles favorītu tika uzskatīts Gulbis. Galvenokārt pēdējā laikā demonstrētā pārliecinošā snieguma dēļ. Turpretī Verdasko traucē kakla savainojums un viņam šīs sezonas 11 spēlēs bija tikai trīs uzvaras. Tiesa, Verdasko pusē bija divu savstarpēju spēļu statistika – gan 2010. gadā šī paša Barselonas turnīra ceturtdaļfinālā, gan pērn Umagā pārāks bija spānis.

Spēles pirmie geimi Gulbim nedevās viegli un liecināja, ka arī Verdasko grib tikt atpakaļ uz uzvaru takas. Tomēr ceturtajā geimā Gulbis tika pie vienas breikbumbas un to uzreiz izmantoja – iegūtais 3:1 pārsvars noteica tālāko seta ritējumu. Piekto (4:1) un septīto (5:2) geimu Gulbis vinnēja uz nulles, tomēr tikpat viegli izservēt pirmo setu neizdevās. Vispirms tika izcīnīta setbumba, pēc brīža jau vajadzēja atspēlēt breikbumbu. Šoreiz viss beidzās laimīgi – 40 minūtēs 6:3.

Arī otrajā setā laukumā ritēja līdzvērtīga spēkošanās, kurā izšķirošas izrādījās dažas izspēles. Grūtakie brīži Gulbim bija ceturtajā geimā, kad izdevās atspēlēt divas breikbumbas un nosargāt neizšķirtu 2:2. Atrisinājums nāca pašā seta galotnē jeb devītajā geimā, kad nu jau Gulbis ieguva divas breikbumbas un otro no tām izmantoja – 5:4. Pēc atpūtas izdevās izservēt arī spēli – 6:4.

Par kvalifikācijas un pamatturnīra otrās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnījis 55 ATP ranga punktus, kas jaunnedēļ ļaus pakāpties vēl augstāk. Arī Barselonas turnīrs vēl nav galā un arī nākamajā kārtā Ernests, visdrīzāk, būs favorīta statusā. Viņa pretinieks tiks noskaidrots trešdien Kanādas tenisista Miloša Raoniča un francūža Eduāra Rožē-Vaselāna spēlē.