Foto-LETA/AFP

Gulbis pirmoreiz šosezon gūst trīs uzvaras pēc kārtas 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis pirmdien Romas “Masters 1000” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6-7 (3:7), 6-2, 6-3 pieveica horvātu veterānu Ivo Karloviču, pirmoreiz šosezon gūstot trīs uzvaras pēc kārtas.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Gulbis šo turnīru sāka vēl nedēļas nogalē ar divām uzvarām kvalifikācijā, un trīs panākumus pēc kārtas viņš izcīnījis pirmoreiz kopš pērn oktobrī notikušā Vīnes turnīra. Tāpat šī latvietim bija vien trešā uzvara šosezon pamatturnīru mačos.

Bija plānots, ka Romas turnīra otrajā kārtā Gulbis spēkosies ar ATP ranga septītajā vietā esošo francūzi Žo Vilfrīdu Tsongu, tomēr viņš pirmdien atsauca savu dalību turnīrā, tāpēc latvietim nākamajā mačā jau otrdien pretim stāsies kvalifikācijas laimīgais zaudētājs Luka Pujē, kuram gan Gulbis pavisam nesen piekāpās Madrides turnīra kvalifikācijā.

Pirmdienas mača ievadā laukumā dominēja servētāji, bet sestajā geimā Gulbis pret horvātu veterānu tika pie pirmajām divām breikbumbām. Arī astotajā geimā latvietis ieguva breikbumbu, bet desmitajā vēl vienu, kas reizē bija arī setbumba, tomēr nevienu no iespējām Latvijas tenisistam neizdevās izmantot. Seta uzvarētāju noskaidroja taibreikā, kurā Karlovičs servēja neapturami un Gulbis piedzīvoja neveiksmi ar 6-7 (3:7).

Otrajā setā Gulbim nenolaidās rokas – viņš jau pirmajā geimā lauza Karloviča servi, bet piektajā to izdarīja vēlreiz. Ja pirmajos trijos savas serves geimos setā Gulbis kopā zaudēja tikai vienā izspēlē, astotajā geimā viņš pamanījās pieļaut divas dubultkļūdas, un Karlovičs ieguva pirmo breikbumbu mačā. Tomēr turpinājumā latvietis vairs vaļības neatļāvās, noslēdzot setu savā labā.

Izšķirošā seta ievadā Karlovičs vēl reizi izservēja geimu “sausā”, tomēr turpinājumā Gulbis sāka darboties arvien pārliecinošāk un piektajā geimā lauza pretinieka servi. Kaut nākamie divi savas serves geimi Gulbim bija, iespējams, grūtākie mačā un šajā laikā arī nācās atspēlēt divas breikbumbas, latvietis to paveica sekmīgi, bet dueļa beigās vēlreiz lauza Karloviča servi un varēja svinēt uzvaru.

Gulbis šonedēļ ATP rangā atrodams 84.vietā un sacensības sāka vēl no kvalifikācijas, kurā nedēļas nogalē guva divas uzvaras – pirmajā kārtā latvietis ar 6-2, 6-4 uzvarēja Luku Vanni no Itālijas, kurš pašlaik rangā ieņem 162.pozīciju, bet otrās kārtas mačā ar 6-3, 6-2 pārliecinoši uzvarēja ranga 56.pozīcijā esošo amerikāni Denisu Kudlu.
Kvalifikācijas un pamatturnīra pirmās kārtas pārvarēšana Gulbim jau devusi 70 ATP ranga punktus.

Pirms šī turnīra Gulbis bija zaudējis sešos mačos pēc kārtas, bet divas uzvaras pēc kārtas latvietis iepriekš šosezon bija guvis vien reizi, kad februārī pārvarēja kvalifikāciju Roterdamā.

37 gadus vecais horvāts Karloviču ATP rangā ir 29.pozīcijā.
Abi tenisisti savā starpā tikās trešo reizi, un Gulbis guvis trešo uzvaru – 2010.gadā Delribīčas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra finālā latvietis bija pārāks ar 6-2, 6-3, iegūstot savu pirmo ATP titulu karjerā, bet pērn oktobrī pārspēja pretinieku Vīnes “ATP World Tour 500” sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:5). Tiesa, šie abi mači bija notikuši uz cietā seguma, bet Romā sportisti sacenšas uz māla seguma.

Nākamā spēle Gulbim gaidāma jau otrdien un tā būs ceturtā četru dienu laikā – latvietim pretim stāsies ATP ranga 52.vietā esošais Pujē, kuram pirms pusotras nedēļas Gulbis piekāpās ar 6-7 (2:7), 6-7 (4:7).
Sākotnēji Gulbja un Karloviča dueļa uzvarētājam bija plānots spēlēt pret Tsongu, tomēr viņš savu dalību no Romas turnīra atsauca. Kā skaidroja francūzis, viņš no iepriekšējām sacensībām Madridē ieradies slims, turklāt pirmdienas rīta treniņā guvis muskuļa traumu. Vēl nesen Tsonga spēlēja Montekarlo “Masters” turnīra pusfinālā.