Gulbis Roterdamā bezcerīgi zaudē treniņu partnerim Tīmam 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Nīderlandē notiekošā Roterdamas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā pirmdien ar 4-6, 2-6 pārliecinoši zaudēja savam treniņu pāriniekam Dominikam Tīmam no Austrijas, tādējādi ciešot jau savu piekto neveiksmi pēc kārtas.

Notriektā tautumeita 6

Abi tenisisti maču sāka līdzvērtīgi, un katrs pirmajos četros geimos uzvarēja pie savas serves. Savukārt piektajā geimā Tīms pēc kopumā trīs breikbumbu iegūšanas tomēr lauza Gulbja servi un pēcāk izvirzījās vadībā ar 4-2. Seta turpinājumā austriešu sportistam saglabājās viena breika pārsvars, turklāt desmitajā geimā Tīms tika uzreiz pie trim setbumbām un ar lielisku servi uzvarēja pirmo setu ar 6-4.

Arī otro setu abi sportisti iesāka līdzīgi, turklāt otrajā geimā Gulbis tika pie vienas breikbumbas, ko gan neizmantoja. To, ko nepaveica latvietis, izdarīja viņa pretinieks, laužot Latvijas labākā tenisista servi, turklāt to viņš iespēja arī aiznākamajā geimā, panākot jau 4-1. Gulbis nekādi nespēja rast atbildi Tīma servei, kas astotajā geimā viņam ļāva tikt pie trim mačbumbām un uzvarēt šo cīņu.

Pēdējos trijos geimos pie Tīma serves Gulbis prata uzvarēt tikai vienā izspēlē.

Par zaudējumu pirmajā kārtā Gulbis nav nopelnījis nevienu ATP ranga punktu.

Gulbis, kurš ATP rangā pašlaik ieņem 13.vietu, sacensībās bija izlikts ar sesto numuru. Savukārt 21 gadu vecais Tīms pasaules rangā pašlaik atrodas 47.pozīcijā.

Gulbis savu iepriekšējo spēli aizvadīja 19.janvārī, kad Austrālijas atklātā čempionāta pirmās kārtas mačā nervus kutinošā cīņā ar rezultātu 7-5, 0-6, 6-1, 6-7 (2:7), 6-8 zaudēja 18 gadus vecajam mājiniekam Tanasim Kokinakim, piekto reizi karjerā nepārvarot šo sacensību pirmo kārtu un oficiālos turnīros piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Arī Tīms šosezon divos aizvadītajos turnīros bija bez uzvarām, turklāt pirms mača ar latvieti bija cietis trīs zaudējumus pēc kārtas.

Abi tenisisti savā starpā iepriekš bija tikušies divas reizes – latvietis 2012.gadā ASV pilsētā Vinstonā-Seilemā notikušā “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmajā kvalifikācijas kārtā bija pārāks ar 6-3, 6-3, bet pagājušā gada ASV atklātā čempionāta otrās kārtas spēlē Gulbis nenosargāja divu setu pārsvaru un zaudēja ar 6-4, 6-3, 4-6, 3-6, 3-6.

Tīms otrajā kārtā tiksies ar spāni Marselu Granoljersu vai ukraini Serhiju Stahovski, bet ceturtdaļfinālā iespējama spēkošanās ar turnīra otro raketi Milošu Raoniču no Kanādas.

Latvietis šajā turnīrā piedalījās trešo reizi, bet pērn viņš aizkļuva līdz pusfinālam, kur ar rezultātu 3-6, 2-6 zaudēja čeham Tomāšam Berdiham.

Gulbis pērn uzvarēja 41 no 62 ATP mačiem, kas ir viņa karjeras rekords. Tāpat sezonas gaitā Gulbis izcīnīja divus titulus. Viņš savas karjeras laikā spēlējis sešu ATP turnīru finālos, kuros nav cietis zaudējumus.