Sports
Citi sporta veidi

Gulbis Sanktpēterburgā pirmo reizi šosezon pārvar ATP turnīra kvalifikāciju 16

foto – AFP/LETA

Latvijas vīru tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmdien pārvarēja Sanktpēterburgas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra kvalifikāciju, pirmo reizi šosezon šādā veidā tiekot pamatsacensībās.

Gulbis, kurš savulaik tieši šajā turnīrā debitēja ATP pamatsacensībās, bet 2013.gadā ieguva titulu, kvalifikācijas izšķirošajā kārtā ar 6-2, 6-1 pārliecinoši pārspēja mājinieku Ivanu Nedeļko.

Latvijas tenisists, kurš pasaules rangā šonedēļ izņem 212.vietu, pēc līdzīgā spēles sākuma piektajā geimā izmantoja breika iespēju, to pašu atkārtojot arī septītajā geimā, pēc tam droši noslēdzot setu savā labā. Nedeļko, kurš rangā ir 340.vietā, pirmajā setā pie breika iespējām netika.

Savukārt turpinājumā Gulbis, pēc zaudēta pirmā geima, spēja gūt sešus punktus pēc kārtas, 70 minūtēs svinot drošu uzvaru.

Par pamatturnīra sasniegšanu Latvijas tenisists nopelnījis 12 ATP ranga punktus. Latvijas tenisista pretinieks, sacensību pirmajā kārtā, noskaidrosies vēlāk pirmdien pēc papildus izlozes.

Iepriekšējās sešās reizēs Gulbis ATP turnīru kvalifikāciju šosezon nebija spējis pārvarēt. Tāpat viņš vairākkārt viņš piedalījies pamatsacensībās, kam kvalificējies ar aizsargāto rangu, jo iepriekš ilgstoši ārstēja traumu.

Jau vēstīts, ka kvalifikāciju Gulbis sāka svētdien, ar 4-6, 6-3, 6-2 pārspējot krievu Aleksandru Vasiļenko, kurš rangā ir 524.pozīcijā un bija saņēmis rīkotāju īpašo ielūgumu.

Gulbis, kurš pēc gadu ilgas cīņas ar traumām atgriezies stabilā sacensību apritē, šobrīd turnīros pārsvarā piedalās ar aizsargāto rangu vai organizatoru piešķirtiem īpašajiem ielūgumiem.

Iepriekšējais turnīrs viņam bija ASV atklātais čempionāts, kur Gulbis apstājās otrajā kārtā, zaudēdams nākamajam finālistam Kevinam Andersonam.

Tieši Sanktpēterburgā Gulbis debitēja ATP apritē, 2013.gadā šeit izcīnot vienu no saviem sešiem ATP tituliem.

LA.lv