AFP/LETA

Gulbis sasniedz Stokholmas turnīra ceturtdaļfinālu 1

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Stokholmas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra vienspēļu sacensību otrās kārtas mačā ceturtdien ar rezultātu 6-3, 7-6 (7:3) uzvarēja Igoru Sijslingu no Nīderlandes.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Latvietis tādējādi sasniedzis turnīra ceturtdaļfinālu. Tajā viņš tiksies ar Ježiju Janoviču no Polijas, kurš izlikts ar trešo numuru.

Pirmajos divos pirmā seta geimos abi tenisisti pie savas serves darbojās salīdzinoši nepārliecinoši, tomēr breika iespējas pretiniekam neatvēlēja. Trešajā geimā Gulbis uzvarēja visās četrās izspēlēs, bet nākamajā geimā ļoti pārliecinoši tika pie trim breikbumbām un ar pirmo mēģinājumu lauza sāncenša servi, panākot 3-1 savā labā. Sekojušajā geimā Gulbis atspēlējās no 15:30 deficīta un panāca jau 4-1 savā labā, bet sestajā geimā latvietis neizmantoja lielisku iespēju iegūt vēl vienu punktu, kad netika realizēta vienīgā iekrātā breikbumba.

Septītajā geimā Gulbis ļāva Sijslingam uzvarēt tikai vienā izspēlē un pārliecinoši panāca 5-2 savā labā. Nākamajā geimā Nīderlandes pārstāvis vienu punktu atguva, tomēr nedaudz vēlāk Gulbis tika pie divām setbumbām. Izmantojis otro no tām, latvietis nodrošināja panākumu pirmajā setā.

Otrā seta ievads izvērtās līdzīgs pirmajā setā redzētajam – pēc diviem saspringtiem geimiem Gulbis trešajā geimā asā cīņā spēja lauzt sāncenša servi, kad ar otro mēģinājumu izmantoja iegūto breikbumbu. Nākamajā geimā Gulbis uzvarēja visās četrās izspēlēs un atkal panāca 3-1 savā labā, bet sekojušajā geimā Sijslings smagā cīņā vienu punktu atguva. Arī pēc nākamajiem diviem geimiem Gulbis saglabāja viena punkta pārsvaru, tomēr astotajā geimā latvieša sniegumā sekoja straujš kritums, kas ļāva Sijslingam pie pretinieka serves uzvarēt visās četrās izspēlēs un panākt izlīdzinājumu 4-4.

Nākamajā setā pie savas serves Nīderlandes pārstāvis uzvarēja četrās no piecām izspēlēm un izvirzījās vadībā. Desmito geimu Gulbis sāka ar zaudētu izspēli pie savas serves tomēr prata atgūties un panāca neizšķirtu 5-5. Sekojušajā geimā Sijslings vēlreiz atstāja latvieti “uz nulles” un atkal izvirzījās vadībā, taču Gulbis atbildēja ar to pašu un nodrošināja taibreiku.

Taibreika ievadā katrs no tenisistiem ieguva pa vienam punktam pie pretinieka serves, bet pēc sešām izspēlēm vadībā ar 4:2 atradās Gulbis. Taibreika turpinājumā latvietis darbojās ļoti agresīvi un drīz vien ieguva trīs mačbumbas, no kurām izmantoja pirmo.

Gulbis šobrīd ATP rangā ieņem 26.vietu un turnīrā ir izlikts ar piekto numuru, bet Sijslings pašlaik atrodas 67.pozīcijā. Abi tenisisti savā starpā vēl ne reizi iepriekš nebija spēkojušies.

Stokholmas turnīra pirmajā kārtā Gulbis sīvā cīņā ar rezultātu 6-3, 3-6, 7-6 (7:3) pieveica francūzi Žeremī Šardī, savukārt Sijslings pirmdien ar 6-4, 6-2 uzvarēja vācieti Tobiasu Kamki.

Gulbis ceturtdaļfinālā spēkosies ar Janoviču, kurš otrās kārtas mačā ar 6-2, 6-1 salauza spāņa Giljermo Garsijas-Lopesa pretestību.

Pēc pirmās kārtas pārvarēšanas Gulbis aizstāvējis pērn Vīnes turnīrā iegūtos 20 ranga punktus, bet par iekļūšanu ceturtdaļfinālā viņš ticis kopsummā pie 45 ranga punktiem.

Gulbis trešdien iekļuva Stokholmas turnīra dubultspēļu ceturtdaļfinālā, pārī ar krievu Dmitriju Tursunovu ar rezultātu 6-1, 7-6 (7:3) tiekot galā ar mājiniekiem Patriku Rusēnholmu un Milošu Sekuliču. Paredzams, ka ceturtdaļfināls pret kādu no mājinieku duetiem, kuri abi saņēmuši rīkotāju īpašo ielūgumu jeb “wild card”, būs jāaizvada piektdien.

Iepriekšējo turnīru Gulbis aizvadīja septembra vidū, kad Sanktpēterburgas “ATP World Tour 250” sacensībās ieguva savu ceturto ATP titulu. Kopā šosezon latvietis uzvarējis 36 no 51 ATP sērijas mača.

Gulbis līdz šim vienīgo reizi Stokholmā spēlēja 2009.gadā, kad zaudēja jau pirmajā kārtā, tomēr toreiz viņš guva plašu publicitāti, jo vienu nakti aizvadīja policijas iecirknī, kad tika pieķerts prostitūtu pakalpojumu pirkšanā. Pēc tam latvietis izteicās, ka nekad vairs neatgriezīsies Stokholmā, tomēr tagad viņš savas domas ir mainījis un jau vairākas reizes jokojos par šo tēmu, sakot, ka brauc pie sen nesatiktiem draugiem.