AFP/LETA

Gulbis saspringtā cīņā izstājas no Francijas atklātā čempionāta 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Francijas atklātā čempionāta otrās kārtas mačā trešdien zaudēja mājiniekam Gaelam Monfisam, kārtējo reizi šajās sacensībās nespējot tikt tālāk par otro kārtu.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Aizvadītajā cīņā Gulbis cieta neveiksmi ar rezultātu 7-6 (7:5), 4-6, 6-7 (4:7), 2-6.

Pirmā seta pirmajos divos geimos abi tenisisti ar lielām grūtībām nosargāja savu servi, bet nākamajos divos geimos abi pie savas serves darbojās daudz pārliecinošāk. Pie pirmās iespējas atrauties piektajā geimā tika Monfiss, kurš tika pie divām breikbumbām un izmantoja otro no tām. Tiesa, Gulbis jau nākamajā geimā atbildēja ar to pašu, arī iekrājot divas breikbumbas un izmantojot jau pirmo no tām. Rezultāts tādējādi kļuva neizšķirts 3-3.

Nākamajos divos geimos pārāki atkal bija servējošie tenisisti, bet devītajā geimā Gulbis savam pretiniekam neļāva uzvarēt nevienā no izspēlēm, panākot 5-4 savā labā. Nākamajā geimā latvietim pie pretinieka serves bija laba iespēja tikt pie setbumbas, tomēr tā palika neizmantota, rezultātam kļūstot 5-5. Pie rezultāta 6-5 Gulbja labā mačs 12.geima izskaņā uz pavisam īsu brīdi lietus dēļ tika pārtraukts, tomēr sportisti ātri atgriezās kortā un geimu pabeidza, Monfilam panākot 6-6.

Taibreika pirmajās piecās izspēlēs punktus izcīnīja servējošie tenisisti, bet pirmais breiks padevās Gulbim, kurš panāca 4:2 savā labā. Nedaudz vēlāk latvietis pretinieka kļūdu rezultātā tika pie trim setbumbām un, izmantojot pēdējo no tām, nodrošināja uzvaru pirmajā setā.

Otro setu sportisti aizvadīja pirmajam setam līdzīgā cīņā. Pirmajos četros geimos abi tenisisti savu servi nosargāja, bet tad apmainījās ar breikiem. Vispirms pirmo no divām breikbumbām piektajā geimā izmantoja Gulbis, bet geimu vēlāk Monfiss izmantoja otro no divām breikbumbām, panākot rezultātu 3-3. Nākamajos divos geimos sportisti pie savas serves atkal bija nekļūdīgi.

Devītajā geimā Monfiss smagā un ilgstošā cīņā nosargāja savu servi, bet nākamajā geimā negaidīti tika pie vienas setbumbas, kuru uz latvieša paša pieļauto kļūdu pamata izmantoja un nodrošināja uzvaru otrajā setā.

Trešo setu Gulbis sāka ar pretinieka serves laušanu jau pirmajā geimā, taču iegūto zaudēja ceturtajā geimā, kad rezultāts kļuva neizšķirts 2-2. Tikmēr Monfiss spēja turpināt uzņemto kursu un pārliecinoši pārņēma iniciatīvu savās rokās. Piektajā un septītajā geimā viņš pie savas serves zaudēja tikai vienā izspēlē, bet pa vidu tam sestajā geimā vēlreiz lauza latvieša servi, uzvarot visās četrās izspēlēs. Lielo kļūdu daudzumu Gulbis uz brīdi apturēja astotajā geimā, kad pārliecinoši panāca rezultātu 3-5, bet devītajā geimā iesaistījās ļoti agresīvā cīņā, atspēlēja trīs setbumbas un tika pie vienas breikbumbas, kas gan palika neizmantota. Saspringtā geima galotnē latvietis atspēlēja vēl divas setbumbas un spēja lauzt Monfisa servi

Izglābies no teju droša zaudējuma trešajā setā, Gulbis sekojošajā geimā panāca neizšķirtu 5-5, uzvarot visās četrās izspēlēs. Teicamu sniegumu latvietis turpināja demonstrēt arī nākamajā geimā, kad ieguva divas breikbumbas, tomēr nelielas neprecizitātes liedza pārņemt cīņas vadību. Geima turpinājumā abi tenisisti demonstrēja izcilu sniegumu uzbrukumā, iesaistoties vairākās ļoti skaistās izspēlēs, tomēr pārāks šajā saistošajā cīņā bija Monfiss. Nākamajā geimā Gulbis ļoti pārliecinoši panāca 6-6, kas seta uzvarētāju atkal lika noskaidrot taibreikā.

Taibreikā iniciatīvu ātri ieguva Monfiss, kurš uzvarēja pirmajās četrās izspēlēs pie savas serves un reizi lauza Gulbja servi, panākot 4:1 savā labā. Nākamās divas izspēles uzvarēja Gulbis, bet nākamajās divās atkal pārāks bija Monfiss, kurš vēlāk ar otro mēģinājumu nodrošināja uzvaru vairāk nekā stundu ilgušajā trešajā setā.

Pēc sāpīgā zaudējuma trešajā setā Gulbis ceturtajā setā nekādi nespēja atrast savu spēli un ātri nokļuva tālos iedzinējos. Pirmajā un piektajā geimā viņš zaudēja punktu pie savas serves, bet otrajā un ceturtajā geimā pie Monfisa serves uzvarēja kopumā tikai vienā izspēlē, kas ļāva francūzim izvirzīties vadībā ar 4-1. Sestajā geimā Gulbis skaistā cīņā ieguva vienu breikbumbu, tomēr paša kļūdas liedza iespēju izmantot. Tādējādi latvietis nokļuva iedzinējos jau ar 1-5, tomēr nākamajā geimā pie savas serves pārliecinoši vienu punktu atguva. Astotajā geimā gan Monfiss savu servi nosargāja ļoti pārliecinoši, iegūstot trīs mačbumbas un izmantojot otro no tām.

Šī abiem tenisistiem bija pirmā savstarpējā tikšanās reize.

Gulbis jaunākajā ATP rangā ieņem 40.vietu. Labāko 40 tenisistu vidū viņš iepriekšējā nedēļā ielauzās pirmo reizi kopš 2011.gada aprīļa. Savukārt Monfiss ieņem ATP ranga 81.vietu, šonedēļ pakāpjoties uzreiz par 28 pozīcijām.