Gulbis sezonas pirmajā pusfinālā piekāpjas amerikānim Džonsonam 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Vīnes “ATP World Tour 500” sērijas turnīra pusfināla spēlē sestdien ar rezultātu 3-6, 6-7 (4:7) piekāpās amerikāņu tenisistam Stīvam Džonsonam.
Visa mača gaitā Džonsons darbojās daudz pārliecinošāk un pirmoreiz karjerā iekļuva ATP sacensību finālā.
Kaut pirmajā geimā Džonsonam pie savas serves radās grūtības, otrajā viņš jau lauza Gulbja servi un drīz vien bija vadībā ar 3-0, bet pēc tam noveda setu līdz uzvarai. Otrajā setā latvietis savu servi zaudēja trešajā geimā, tomēr astotajā geimā Džonsons slikti izpildīja pirmo servi, Gulbis ieguva pirmo breikbumbu mačā un panāca izlīdzinājumu 4-4. Turpinājumā servētāji atkal darbojās pārliecinoši, tāpēc otrā seta uzvarētāju nācās noskaidrot taibreikā.
Tajā pirmos trīs punktus guva Džonsons, bet Gulbis ātri panāca izlīdzinājumu 3:3. Turpinājumā atkal trijās izspēlēs pēc kārtas uzvarēja Džonsons, pusotru stundu ilgušo dueli noslēdzot ar otro mačbumbu.
Gulbis patlaban atrodas ATP ranga 117.pozīcijā, kamēr Džonsons ierindojas 47.vietā.
Gulbis Vīnes turnīra pirmo kārtu pārvarēja pirmdien, kad grūtā cīņā ar 6-3, 2-6, 6-3 pieveica pasaules ranga sestajā simtā esošo mazpazīstamo austrieti Lukasu Mīdleru un pārtrauca sešu zaudējumu sēriju, bet otrajā kārtā trešdien ar 6-4, 4-6, 6-4 pieveica ar trešo numuru izlikto amerikāni Džonu Isneru, kurš ir ATP ranga 13.vietā, tādejādi sasniedzot sacensību ceturtdaļfinālu.
Savukārt ceturtdaļfinālā Latvijas labākais tenisists piektdien ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:5) pieveica pieredzējušo horvātu Ivo Karloviču, kurš ir pasaules rekordists netveramajās servēs, bet pasaules rangā šobrīd ieņem 20.vietu.
Pateicoties uzvarai ceturtdaļfinālā, Gulbis pirmoreiz šogad bija sasniedzis kāda turnīra pusfinālu un pasaules rangā nākamajā nedēļā pakāpsies par vairāk nekā 30 vietām.
Iepriekšējo reizi Gulbis vienā turnīrā divus tenisistus no ranga labāko divdesmitnieka bija uzvarējis pērn Francijas atklātajā čempionātā, kad astotdaļfinālā pārspēja tobrīd ranga ceturtajā vietā esošo šveicieti Rodžeru Federeru, bet ceturtdaļfinālā bija pārāks arī pār ranga sesto raketi Tomāšu Berdihu no Čehijas.
Iepriekš Gulbis šogad ceturtdaļfinālā augustā spēlēja Monreālas “Masters 1000” turnīrā, kā arī maijā notikušajā 250 punktu turnīrā Nicā, bet pusfinālu viņš nebija spējis sasniegt kopš pērnā gada oktobra. Gulbis karjerā joprojām nav spējis iekļūt 500 punktu sērijas turnīra finālā, bet Džonsons bija piedzīvojis zaudējumus visos trijos līdz šim aizvadītajos ATP pusfinālos.
Pamatturnīros Gulbis šogad ticis vien pie 11 uzvarām, kas ir tikai par vienu vairāk nekā viņa pirmajā profesionālajā sezonā 2007.gadā. Savukārt, piemēram, pērn, kad latvietis sasniedza pasaules ranga pirmo desmitnieku, viņš izcīnīja 41 panākumu.