Gulbis sīvā cīņā piekāpjas Monako 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Hamburgas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā otrdien ar rezultātu 3-6, 7-6 (7:5), 3-6 sīvā cīņā piekāpās pieredzējušajam argentīnietim Huanam Monako.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Dramatiskajā mačā tenisistiem kopā bija 33 breika iespējas un Gulbis pretinieka servi lauza sešas reizes, tomēr ar to nebija pietiekami uzvarai.

Līdz ar to Gulbis šosezon 22 spēlēs joprojām spējis gūt tikai piecas uzvaras.

Maču pārliecinošāk iesāka Monako un jau otrajā geimā Gulbim bija jāaizstāv divas breikbumbas, bet ceturtajā geimā latvietis arī zaudēja savu servi. Tomēr jau brīdi vēlāk piektajā geimā latvietis atspēlēja breiku un sestajā geimā atkal panāca izlīdzinājumu 3-3. Seta beigās gan atkal pietiekami pārliecinoši nospēlēja Monako, kurš astotajā geimā vēlreiz lauza Gulbja servi un brīdi vēlāk noslēdza pirmo setu savā labā ar 6-3.

Kaut otrā seta sākumā šķita, ka Gulbis zaudēs bezcerīgi, jo pirmajā geimā pie savas serves viņš spēja uzvarēt tikai vienā izspēlē, otrajā geimā latvietis pamanījās lauzt arī pretinieka servi, bet trešajā atspēlēt četras breikbumbas. Pēc šāda notikumu pavērsiena spēle nedaudz izlīdzinājās, turklāt sestajā geimā Gulbis pats aizkļuva līdz breikbumbai, ko turklāt izmantoja un pats pirmoreiz mačā ieguva breika pārsvaru – 4-2.

Seta beigu daļa bija vīru tenisam neierasta. Nākamajā geimā pie savas serves Gulbis nespēja uzvarēt nevienā izspēlē, bet pēc tam uzvarēja pirmajās trijās izspēlēs pie Monako serves un ar trešo iespēju atguva breika pārsvaru. Tomēr nākamajā geimā ar trešo breikbumbu atkal argentīnietis samazināja deficītu līdz 4-5, bet pēc tam ne tikai panāca 5-5, bet arī ar trešo breikbumbu lauza Gulbja servi un nonāca geima attālumā no uzvarēta mača.

12.geimā Monako bija trīs mačbumbas, tomēr Gulbis visas atspēlēja un panāca 6-6, tāpēc uzvarētāju nācās noskaidrot taibreikā. Tajā Gulbis uzvarēja pirmajās divās izspēlēs, bet Monako uzreiz atspēlējās un turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā. Pēc tam, kad Monako zaudēja izspēli pie savas serves, Gulbis izvirzījās vadībā ar 6:4, iegūstot divas setbumbas un otro no tām izmantojot. Otrais sets kopā ilga 74 minūtes.

Jau otrajā setā Monako bija 12 breika iespējas, bet Gulbim sešas un arī trešais sets turpinājās tikpat neierasti. Ja vēl pirmo geimu Monako grūtā cīņā pie savas serves tomēr spēja noturēt, nākamajos trijos uzvarēja serves uzņēmēji. Arī seta piektajā geimā Gulbim bija trīs breikbumbas, tomēr šoreiz nevienu no iespējām viņš neizmantoja un Monako jau izvirzījās vadībā ar 4-1. Turpinājumā servētāji savas serves geimos uzvarēja pārliecinoši un argentīnietis noveda grūto maču līdz uzvarošām beigām.

Līdz ar to Gulbis maču noslēdza bez ATP ranga punktiem.

Šo sezonu neveiksmīgi aizvadošais Gulbis ATP rangā pašlaik ieņem vien 80.vietu, bet Monako, kurš 2012.gadā triumfēja Hamburgas turnīrā, atrodams 38.vietā, tāpēc sacensībās izlikts ar sesto numuru.

Gulbis ar Monako tikās septīto reizi karjerā un piedzīvoja piekto zaudējumu. Iepriekšējā sportistu savstarpējā spēkošanās notika martā, kad Maiami “Masters 1000” sērijas turnīra otrās kārtas mačā Gulbis cieta neveiksmi ar 2-6, 4-6.

Šosezon 26 gadus vecais Gulbis 22 spēlēs guvis tikai piecas uzvaras, tiesa, četros no iepriekšējiem pieciem turnīriem viņš bija spējis pārvarēt pa vienai kārtai. Pagājušajā nedēļā latvietis piedalījās Bostades “ATP World Tour 250” turnīrā Zviedrijā, otrajā kārtā piekāpjoties francūzim Polam Anrī Matjē.

Kā zināms, ievērojamu kritienu rangā Gulbis piedzīvoja pēc Francijas atklātā čempionāta, kad, nespējot nosargāt pērn iegūtos punktus, no 29.vietas noslīdēja uz 87.pozīciju.

Tikmēr 31 gadu vecais Monako kopš martā notikušajām Maiami sacensībām, kurās tika sasniegts ceturtdaļfināls, tikai vienā turnīrā guvis vairāk par vienu uzvaru. Viņš šosezon uzvarējis 21 no 38 spēlēm.

Monako otrajā kārtā tiksies ar kvalifikācijas veiksminieku Liku Puilu no Francijas, kurš ATP rangā ierindojas 85.pozīcijā.

Pērn Gulbis šajā nedēļā turnīros nepiedalījās, bet Hamburgas turnīrā viņš iepriekš bija piedalījies divas reizes, tomēr arī 2007. un 2013.gadā palika bez uzvarām.